Jak zapleść warkocze: duński i wiedeński?

warkocz dunski
[Głosów:5    Średnia:3.6/5]

Najbardziej znanym rodzajem warkocza jest klasyczny warkocz pleciony z trzech pasm włosów. W ten sposób można wykonać wiele rozmaitych fryzur, między innymi letnie warkocze, które idealnie sprawdzą się podczas wakacji. Jeśli jednak chcemy postawić na nieco bardziej oryginalne sploty, wówczas możemy nauczyć się pleść warkocza duńskiego, wiedeńskiego.

JAK ZROBIĆ WARKOCZ DUŃSKI, CZYLI ODWRÓCONY FRANCUZ?

Warkocz duński jest specyficznym rodzajem plecionki, która często nazywana jest warkoczem francuskim plecionym na odwrót. Wykonując warkocz duński poszczególne pasma włosów należy przeplatać pod spodem, dzięki czemu nie powstaje nam płaski, ale wypukły warkocz, znajdujący się jakby ponad głową.

warkocz odwrocony francuz

INSTRUKCJA ROBIENIA WARKOCZA DUŃSKIEGO KROK PO KROKU

  1. Wszystkie włosy należy zebrać na czubku głowy i podzielić na trzy takie same części.
  2. Następnie pasmo włosów z lewej strony przekładamy pod pasmo środkowe, a później pasmo prawe pod środkowe.
  3. Z lewej strony głowy należy zgarnąć nieco włosów i dołączyć je do lewego pasma. Tak samo czynimy z prawej strony twarzy.
  4. Kroki wyżej opisane należy kolejno powtarzać, aż zapleciemy warkocza do końca.
  5. Kiedy już zejdziemy poniżej szyi, wówczas należy kontynuować plecenie warkocza duńskiego, przekładając pasma z prawej i lewej strony pod środkowe pasmo włosów.

WARKOCZ WIEDEŃSKI NA CO DZIEŃ I NA SPECJALNE OKAZJE

Podobnym w wykonaniu warkoczem jest warkocz wiedeński, który również można nosić na wiele rozmaitych okazji. Ta fryzura świetnie sprawdzi się zarówno na biznesowe spotkanie, jak i do noszenia na co dzień: do pracy czy do szkoły.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 6 020, w tym dzisiaj 1)
6
3RelatedPost