Jak zostać fryzjerką po liceum lub studiach?

przekwalifikowanie na fryzjera
[Głosów:2    Średnia:3/5]

Przekwalifikowanie się na fryzjeraJak już wspominaliśmy w poprzednich artykułach naszej witryny, możliwości zostania profesjonalnym fryzjerem jest obecnie kilka. Pierwsza z nich to oczywiście ukończenie technikum lub szkoły zawodowej, przygotowującej do pracy w charakterze stylisty fryzur oraz pozytywne zdanie egzaminu na fryzjera. Co jednakże możemy zrobić w sytuacji, kiedy kończyliśmy liceum ogólnokształcące lub pragniemy zostać fryzjerem po studiach?

PRZEKWALIFIKOWANIE SIĘ NA FRYZJERA

Nawet będąc absolwentem liceum czy szkoły wyższej śmiało możemy postarać się o przekwalifikowanie i zdecydować na przykład na uczestnictwo w różnego rodzaju kursach fryzjerskich od podstaw, które kompleksowo przygotują nas do późniejszej pracy zawodowej. Zależnie od naszych własnych predyspozycji i preferencji zdecydować się możemy na dowolne szkolenia, oferujące w programie atrakcyjną dla nas tematykę, nierzadko związaną nie tylko ze stylizacją fryzur, ale także z podstawami zarządzania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

STUDIUM FRYZJERSKIE LUB POLICEALNA SZKOŁA FRYZJERSKA

Po ukończeniu liceum profilowanego lub ogólnokształcącego z powodzeniem można wybrać również specjalne studium fryzjerskie lub szkołę policealną oferującą kształcenie w kierunku fryzjerskim. Nauka w takich palcówkach trwa zazwyczaj dwa lata i kończy się egzaminem na technika lub czeladnika fryzjerstwa. W szkołach policealnych o profilach fryzjerskich odbywają się jednakże nie tylko zajęcia teoretyczne, ale również praktyczne. Co więcej, uczniowie mają również obowiązek odbycia określonej czasowo praktyki zawodowej w wybranym lub wskazanym przez szkołę salonie fryzjerskim, co w znacznym stopniu przygotowuje ich do późniejszego wykonywania zawodu stylisty fryzur.

NIEDROGIE KURSY I SZKOLENIA FRYZJERSKIE

Z kolei w trakcie trwania studiów lub po ukończeniu edukacji na uczelni wyższej można z powodzeniem wybrać dla siebie profesjonalne i specjalistyczne szkolenia, trwające od kilku dni nawet do kilku miesięcy. Nierzadko kursy takie organizowane są w lokalnych urzędach pracy, przez co ich koszt nie jest wygórowany. Absolwenci studiów mogą również skorzystać z kompleksowych szkoleń fryzjerskich online, które przygotują ich merytorycznie i praktycznie do przystąpienia do egzaminu fryzjerskiego. Pragnąc zostać fryzjerem można też zdecydować się na szereg szkoleń wyjazdowych, prowadzonych przez niezależne firmy lub uznanych specjalistów z branży, którzy szybko wdrożą nas w tajniki profesjonalnego fryzjerstwa.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 4 098, w tym dzisiaj 1)
12
0RelatedPost