Fryzury sylwestrowe i karnawałowe – loki i upięcia

[Głosów:1    Średnia:1/5]

fryzura slubna awangardowaNoc Sylwestrowa to nie tylko huczna zabawa na parkiecie klubu lub na eleganckim balu, sztuczne ognie i szampan o północy oraz szykowna suknia wieczorowa. Kobiety muszą koniecznie pomyśleć przed tą wyjątkową nocą o modnym uczesaniu, które będzie harmonizować z wizytową, piękną sukienką. Jeśli wybieramy się na elegancki bal do ekskluzywnego hotelu lub szykownej restauracji, znakomitą fryzurą będzie stylowy, gładki kok lub kok francuski. Jeśli natomiast chcemy poeksperymentować trochę z naszym uczesaniem, warto zdecydować się na interesujące upięcia i loki.

NATURALNOŚĆ – FALE I ŁAGODNE LOKI

Wciąż modne będą loki i fale. Co więcej, modne fale i romantyczne, luźne loki możemy zrobić zarówno na długich, gęstych włosach, jak i na krótkich fryzurkach. Jeśli możemy pochwalić się ładnymi, długimi włosami, zakręćmy je w loki na dużych wałkach, na papilotach lub na lokówce o dużej średnicy. Najważniejsze w wypadków fryzury z loków jest to, by wyglądały jak najbardziej naturalnie. Nie są pożądane zatem ani mocno skręcone, sztywne loki ani malutkie, równiutkie loczki. Fryzura z loków i delikatnych fal ma być lekko nieuporządkowana, nieco chaotyczna, zwiewna i romantyczna.

FRYZURY SYLWESTROWE Z DŁUGICH WŁOSÓW

Jeśli mamy długie, ładne i gęste włosy, wystarczy, że zakręcimy je na grubych wałkach lub na lokówce o dużej średnicy i będziemy wyglądać pięknie – romantycznie, naturalnie, dziewczęco i zmysłowo jednocześnie. Często imprezy sylwestrowe w klubach organizowane są np. w stylu lat 60., 70. lub 80. Wówczas przydać się nam może burza loków. Jeśli mamy włosy, które samoczynnie się skręcają lub mają tendencję do puszenia się, właśnie gęste, nieuporządkowane loki będą idealnym rozwiązaniem. Należy na wilgotne włosy nałożyć odżywkę zwiększającą objętość włosów, a potem piankę do loków. Suszymy włosy jednocześnie oddzielając i formując pojedyncze pasma loków. Dobrym rozwiązaniem jest również zakręcenie włosów na lokówce. Takie bujne, szalone loki możemy pozostawić rozpuszczone, ale możemy je także ładnie upiąć. Wystarczy zebrać włosy i  poprzypinać je wsuwkami nieregularnie, niestarannie, a część loków, po bokach twarzy i  z tyłu pozostawić rozpuszczonych.

FRYZURY STYLIZOWANE NA LATA 20., 30.

Jeśli chcemy, by nasza sylwestrowa fryzura wyglądała intrygująco, interesująco i klasycznie jednocześnie, możemy zdecydować się na misterne upięcie włosów, które będą miały postać fal w stylu lat 20. W mokre włosy wcieramy naprawdę mocny żel lub brylantynę, które sprawią, iż fale będą naprawdę wyraziste i trwałe. Robimy przedziałek z boku i tworzymy fale. Możemy je formować palcami, możemy użyć do tego lokówki. Każde pasmo  formujemy osobno i gdy nadamy mu kształt fali, przypinamy wsuwkami w miejscach, gdzie włosy przylegają do głowy. Po obu stronach przedziałka formujemy fale z tym, że z jednej strony fale powinny być drobniejsze. Spryskujemy włosy sprayem przeciw puszeniu się włosów. Fale pozostawiamy do wyschnięcia, a włosy z tyłu dzielimy na pojedyncze pasma i upinamy je wsuwkami w koka. Gdy fale na głowie wyschną, wyciągamy z nim wsuwki i całość spryskujemy lakierem.

FEMME FATALE – DRAPIEŻNE RETRO UCZESANIA

Fale w stylu lat 20. – wyraziste, mocno zaznaczone i ściśle przylegające do głowy. Takie fale w stylu retro najlepiej będą prezentować się na krótkich włosach. Do ich uformowania musimy żyć naprawdę mocnego żelu lub brylantyny i sprayu przeciw puszczeniu się włosów – fale mają ciasno przylegać do głowy, mają być gładkie i bardzo uporządkowane. Kobiety i dziewczęta o króciutkich włosach mają też inną alternatywę – do łask wracają niesforne i drapieżne pazurki oraz uczesania na chłopczycę. Proste, krótkie włosy zaczesujemy na jeden bok i podczas suszenia rozrzucamy je palcami – wyglądają wówczas naturalnie i drapieżnie jednocześnie. Na karnawałowych zabawach nie może zabraknąć na naszych głowach ozdób – w tym sezonie modne będą opaski z brylancikami na krótkich włosach lub ozdobne spinki z brylancikami cyrkoniami na upięciach z długich włosów. Modne jakiś czas temu końskie kucyki związane z boku głowy i puszczone na ramię wciąż pozostaną na topie – do takiej fryzury należy mieć gładkie i idealnie proste włosy.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 784, w tym dzisiaj 1)
0
0RelatedPost