Inspiracje ślubne z grzywką dla włosów z krótkich i półdługich

slubna fryzura krotka z grzywka i ozdoba
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Grzywka jest bardzo modna, dlatego wiele kobiet na co dzień nosi fryzury z grzywką prosto przyciętą lub zaczesaną na bok. W połączeniu z takim elementem świetnie prezentują się wieczorowe upięcia z długich włosów, ale nie tylko. Poszukując inspiracji dla włosów z grzywką, warto zwrócić uwagę także na inne uczesania.

Nie od dzisiaj wiadomo, że długa i prosta grzywka jest w stanie właściwie całkowicie odmienić proporcje twarzy: zakrywa szerokie czoło, natomiast podkreśla szczupły i drobny dół twarzy. Uczesania z grzywką świetnie pasują nie tylko kobietom o twarzy trójkątnej. Na takie fryzury mogą także decydować się panie posiadające twarz prostokątną oraz pociągłą. Grzywka musi jednak zostać starannie przycięta, można ją dodatkowo subtelnie wycieniować.

fryzura pixie do slubu

KRÓTKIE FRYZURY ŚLUBNE Z GRZYWKĄ

Jeśli na co dzień nosimy krótkie włosy z grzywką, wówczas wcale nie oznacza to, że na weselu nie możemy wszystkich olśnić swoim uczesaniem. Najlepiej pokusić się o asymetryczne cięcie pasm. W wilgotne włosy wcieramy piankę dodającą kosmykom objętości, następnie suszymy i modelujemy na okrągłej szczotce. Dłuższą grzywkę możemy skierować na jeden bok i spryskać lakierem utrwalającym.

Ciekawym uczesaniem dla krótkich włosów z grzywką może być także artystyczny nieład. Taka fryzura jednak sprawdzi się przede wszystkim w przypadku kobiet nowoczesnych, dynamicznych i pewnych siebie. W krótkie pasma z dłuższą grzywką i mocno wyciętymi bokami należy wmasować piankę. Kosmyki suszymy, wywijając pasma od nasady. We włosy wcieramy odrobinę żelu lub kremu do stylizacji i nadajemy im odrobinę artystycznego nieładu.

slubna fryzura retro z bardzo krotkich wlosow2

FRYZURY Z GRZYWKĄ DLA WŁOSÓW ŚREDNIEJ DŁUGOŚCI

Na eleganckie uczesanie z grzywką mogą także skusić się kobiety posiadające włosy długie bądź sięgające do ramion. W połączeniu z grzywką szczególnie efektownie prezentują się wszelkiego rodzaju upięcia. Wcale nie muszą to być klasyczne koki rodem z lat sześćdziesiątych. Wręcz przeciwnie, z włosów możemy wykonać elegancki węzeł lub nowoczesny koczek. Takie uczesania dodadzą nam wdzięku i podkreślą nasz osobisty urok.

slubna fryzura krotka z grzywka

GRZYWKA, A KSZTAŁT TWARZY

Decydując się na fryzurę na wesele z grzywką pamiętajmy, że takie uczesania nie są odpowiednie dla wszystkich kobiet. Grzywka powinna być przede wszystkim starannie dopasowana do kształtu naszej twarzy. Chociaż grzywka wydaje się być dość uniwersalna, to jednak nie wszystkim kobietom będzie w niej tak naprawdę do twarzy.

Warto też zwrócić uwagę na sam wygląd grzywki. W przypadku kobiet o owalnej czy pociągłej twarzy grzywka może być długa i prosta, ale już w przypadku pań o trójkątnej twarzy, znacznie lepszy efekt otrzymamy, kiedy zdecydujemy się delikatnie zaczesać grzywkę na bok. Co więcej, uczesanie z grzywką można też ozdobić ciekawym dodatkiem.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 474, w tym dzisiaj 1)
5
0RelatedPost