Elegancki koszyczek dookoła głowy i kok z warkoczyków

warkocz dobierany dookola glowa
[Głosów:4    Średnia:2.3/5]

Poszukując modnych i wygodnych fryzur na pewno szczególną uwagę warto zwrócić na warkocze. Tego rodzaju uczesania królują na pokazach mody już od kilku sezonów i prawdopodobnie jeszcze przez długi czas będą na topie. Warkocz stanowi idealną fryzurę na każdą okazję. Latem świetnie sprawdzi się koczek z warkoczyków, natomiast na eleganckie przyjęcie można wykonać na głowie wodospad z rozpuszczonych włosów bądź koszyczek dookoła głowy.

Plecenie warkoczyków nie jest niczym trudnym, więc na takie uczesanie może sobie pozwolić praktycznie każda kobieta. Stylowe i finezyjne warkocze przepięknie podkreślają kobiece rysy twarzy, więc tym bardziej warto zdecydować się na noszenie warkoczy.

warkocz klos dookola glowy

WARKOCZ DOOKOŁA GŁOWY – ZŁUDZENIE SKOMPLIKOWANIA

Jedno z bardziej oryginalnych uczesań z warkoczem stanowi elegancki koszyczek dookoła głowy. Pozornie wykonanie tej fryzury wydaje się być trudne i skomplikowane, ale jeśli poznamy szczegółową instrukcję robienia koszyczka z włosów, wówczas sami się przekonamy, że można ją wyczarować na głowie naprawdę szybko. Na początku jednak na pewno będziemy musieli wykazać się zręcznością i cierpliwością.

KOSZYCZEK Z WARKOCZY DOBIERANYCH DOOKOŁA GŁOWY KROK PO KROKU

  1. Aby zrobić elegancką koronę z włosów, pasma należy podzielić na dwie części i zrobić przedziałek z boku głowy.
  2. Nad czołem następnie zaplatamy warkocz dobierany. Plecenie rozpoczynamy tuż przy przedziałku, kolejno wydzielając pasma z czubka głowy.
  3. Taki sam warkocz należy zapleść również po drugiej stronie twarzy.
  4. Kiedy oba warkocze zostaną już uplecione, wówczas należy spiąć ich końce odpowiednimi wsuwkami lub spinkami.
  5. Pamiętaj, by podczas zaplatania warkoczy, dobierane pasma dość mocno ściskać. Dzięki temu fryzura w formie koszyczka dookoła głowy będzie się znacznie efektowniej prezentować.

koczek z warkoczykami

KOK Z WARKOCZYKÓW – NIE TYLKO NA LATO – KROK PO KROKU

Równie wygodnym i prostym w wykonaniu uczesaniem jest kok z warkoczyków. Ta fryzura doskonale powinna sprawdzić się przede wszystkim latem, kiedy zależy nam na wygodzie. Jej stworzenie będzie wymagać od nas również odrobiny cierpliwości.

  1. Na początku na środku głowy należy zrobić przedziałek.
  2. Zarówno z lewej, jak i z prawej strony głowy kolejno wykonujemy dobierane warkoczyki i zawiązujemy je mocno gumkami.
  3. Po upleceniu warkoczy należy wszystkie plecionki zebrać tuż nad karkiem, a następnie zapleść koka.

W koczek z warkoczyków można wpiąć praktycznie każdą ozdobę. Może to być na przykład pęk kolorowych kulek lub sztuczny kwiat. Koniecznie jednak zadbaj o to, aby taki dodatkowy element współgrał kolorystycznie ze strojem, który będziesz mieć na sobie.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 3 733, w tym dzisiaj 1)
3
0RelatedPost