Warkocze dla dziewczynek – kłosy, diademy, bokserskie, z 4 pasm

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

Kiedy nasza córka posiada długie włosy możemy z nich tworzyć wiele ciekawych fryzur. Na co dzień najlepiej będą sprawdzać się wygodne i komfortowe uczesania, a do takich niewątpliwie należą warkocze. Fryzury z warkoczami dla dziewczynek można pleść na wiele różnych sposobów. Na wyjątkową okazję idealnie sprawdzi się elegancka korona dookoła głowy, natomiast do szkoły można zapleść klasyczny gruby warkocz z trzech pasm.

fryzura klos dla dziecka

FRYZURA DLA DZIEWCZYNKI Z WARKOCZEM KŁOSEM NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA

Ciekawym uczesaniem dla młodej damy może być warkocz typu kłos, chociaż jego wykonanie niekiedy nastręcza mamom wielu trudności. To fryzura, która świetnie sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i od święta. Kłosa można zrobić nie tylko z tyłu, ale również z boku głowy, dzięki czemu uczesanie będzie prezentować się jeszcze bardziej efektownie.

DIADEM Z WARKOCZA KROK PO KROKU

Bardzo stylową fryzurą dla kilkuletniej dziewczynki może być także diadem z warkocza. To kolejne uczesanie, którego wykonanie wcale nie jest takie trudne, jak może nam się na początku wydawać. Aby wyczarować taką fryzurę należy zrobić przedziałek z boku głowy, a następnie po obu stronach upleść po jednym cienkim warkoczyku. Można zrobić warkocze dobierane lub upleść je po prostu z pasm wyodrębnionych włosów tuż nad czołem. Gotowe warkoczyki wystarczy na końcu razem spiąć gumką w kucyk tuż nad karkiem.

fryzurki z warkoczem dla dziewczynek

WARKOCZE BOKSERSKIE – IDEALNA FRYZURA DZIECIĘCA

Długie i grube włosy najlepiej nadają się do plecenia warkoczy. Z takich pasm można wyczarować dwa warkoczyki lub także warkocz z czterech pasm.

Dwa warkocze po bokach wydają się być stosunkowo prostym uczesaniem, chociaż wiele zależy od tego, na jaki rodzaj splotów postawimy. Zarówno z prawej, jak i z lewej strony można wykonać tradycyjne warkocze z trzech pasm lub na przykład warkocze dobierane. Takie uczesanie jest niezwykle urocze i dziewczęce, a dodatkowo świetnie sprawdza się podczas upalnych dni.

warkocz z 4 pasm

WARKOCZ Z CZTERECH PASM – JAK ZROBIĆ?

Nieco trudniejszym uczesaniem może wydawać się natomiast zrobienie warkocza z czterech pasm, ale już po kilku próbach wykonania tej fryzury powinniśmy dojść do wprawy. Zanim przystąpimy do wykonywania splotu z czterech pasm, włosy musimy rozczesać i podzielić na cztery takie same pasma.

Pasmo włosów z lewej strony przekładamy pod pasmo środkowe. Tak samo postępujemy z pasmem znajdującym się po zewnętrznej stronie po prawej części twarzy. Pasma kolejno przekładamy ze sobą, plotąc w ten sposób warkocz z czterech pasm aż do samych końcówek włosów.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 3 084, w tym dzisiaj 1)
4
2RelatedPost