Jak zrobić warkocz na bok krok po kroku?

warkocz letni niedbaly z kwiatami
[Głosów:1    Średnia:5/5]

warkocz na bok wieczorowyWarkocze są absolutnym hitem tego sezonu. Stanowią nie tylko modne, ale również bardzo wygodne uczesanie, które doskonale sprawdza się właściwie na każdą okazję. Na wybiegach od pewnego czasu królują warkocze na lato, a wśród nich prym wiedzie warkocz na bok. Takie uczesanie można wykonywać na wiele sposobów, dzięki czemu za każdym razem otrzymamy inny efekt.

NIE TAKIE DIABEŁ STRASZNY…

Fryzury z warkoczem na bok idealnie sprawdzają się nie tylko latem. Takie uczesania świetne są także do noszenia zimą czy jesienią, zwłaszcza na wyjątkowe okazje. Szczególnie interesującą odmianą tej fryzury jest warkocz dobierany z boku głowy, którego tworzenie na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco skomplikowane. W rzeczywistości jednak wystarczy zapoznać się z kilkoma prostymi wskazówkami, by przekonać się, że stworzenie takiej fryzury to nic trudnego.

INSPIRACJE WARKOCZEM FRANCUSKIM

Warkocz dobierany z boku głowy wyglądem przypomina warkocz francuski. Jednak technika zaplatania warkocza z boku jest nieco inna.

warkocz i potargany kucyk

INSTRUKCJA ZROBIENIA WARKOCZA NA BOK KROK PO KROKU

Zanim przystąpisz do wykonywania fryzury, z włosów należy:

  1. wydzielić jedno większe pasmo, a następnie podzielić je na trzy mniejsze części.
  2. Wydzielone pasma kolejno zaplatamy pod siebie, dodając włosy do kosmyków, które trzymamy między palcami.
  3. Dobieranie włosów należy kontynuować z każdego pasma (podobnie jak w przypadku wspomnianego wyżej warkocza francuskiego).
  4. Pasma trzeba zaplatać pod warkocz, a dopiero potem na niego.
  5. W ten sposób powstaje jak jakby odwrotny warkocz francuski. W ten sposób kosmyki trzeba zapleść wszystkie kosmyki, kierując się po skosie do dołu.
  6. Na końcu włosy mocno wiążemy gumką, aby mieć pewność, że zapleciony przed chwilą warkocz się nie rozplecie.

UCZESANIA Z WARKOCZEM NA WIECZÓR

Fryzura w postaci warkocza na bok idealnie nadaje się do noszenia na co dzień, ale można się też uczesać w ten sposób na wieczorowe wyjście. Pamiętaj, że sploty warto mocno zaciskać, gdyż wówczas efekt końcowy będzie zdecydowanie bardziej widoczny, a sam warkocz bardziej trwały.

ROMANTYCZNA FRYZURA Z WARKOCZEM

Warkocz dobierany z boku głowy często jest przedstawiany jako romantyczne uczesanie. Taka fryzura świetnie będzie prezentować się w zestawieniu z letnimi sukienkami, ale możną ją nosić także do wieczorowych czy wizytowych strojów. Wówczas całość warto uzupełnić wysokimi szpilkami. Fryzurę można dodatkowo spryskać brokatem bądź postawić na eleganckie wsuwki. Dzięki temu wyczarujemy eleganckie i wytworne uczesanie na wyjątkową okazję.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 1 355, w tym dzisiaj 1)
1
0RelatedPost