Warkocz angielski, czyli kłos – instrukcja krok po kroku

warkocz klos na bok
[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

Warkocze typu kłosy, to przykład prostej uniwersalnej fryzury damskiej. Pięknie wyglądają w uczesaniach wiosenno-letnich, wykonane niby niedbale, luźno padające przez ramię, z wypuszczonymi kosmykami włosów. A we włosach obowiązkowo wpięte kwiaty lub wianek z żywych polnych kwiatków. Pięknie i klasycznie. Warkocz-kłos sprawdzi się także jako codzienne uczesanie do szkoły czy do pracy. A na zakupy z koleżankami, czy wyjście z chłopakiem do kina, można dodać fryzurce pazura, delikatnie luzując pojedyncze sploty, przez co warkocz nabierze objętości. Jak zatem zrobić warkocz angielski?

UNIWERSALNY WARKOCZ ANGIELSKI, CZYLI POPULARNY KŁOS

Warkocz angielski to z kolei popularny warkocz typu kłos, który jest jednym z najbardziej fantazyjnych warkoczy. Uczesanie w formie warkocza angielskiego pasuje w zasadzie do każdej kobiety, bez względu na wiek.

warkocz klos na bok

INSTRUKCJA WYKONANIA KŁOSA KROK PO KROKU

  1. By wykonać warkocza kłosa, należy włosy rozdzielić na cztery części.
  2. Trzy pierwsze pasma z lewej strony zaczynamy pleść jak klasyczny warkocz.
  3. Następnie dołączamy pasmo znajdujące się po prawej stronie głowy.
  4. Postępując tak samo, wydzielamy pasmo z drugiej strony i do końca pleciemy warkocz.

 

A MOŻE Z INNEJ CZĘŚCI EUROPY? WARKOCZ FRANCUSKI, CZYLI DOBIERANY

Jeszcze jednym dość popularnym rodzajem warkocza jest warkocz francuski, nazywany również warkoczem dobieranym. To uczesanie pasuje właściwie do każdego typu twarzy i świetnie nadaje się do noszenia na różne okazje. Aby zrobić warkocza dobieranego, należy z włosów na czubku głowy wydzielić trzy pasma i zacząć je zaplatać. Dodatkowe pasmo dobieramy z boku głowy i dołączamy do pasm warkocza (dobierając włosy z prawej i z lewej strony). W ten sposób powstanie warkocz dobierany.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 2 168, w tym dzisiaj 1)
3
0RelatedPost