Instrukcja robienia warkocza wodospadu z rozpuszczonymi włosami

[Głosów:7    Średnia:2.1/5]

warkocz wodospad kololorowe wlosyWarkocze jeszcze do niedawna nie były tak modnymi fryzurami jak dziś. Obecnie natomiast uczesania z warkoczami są noszone przez kobiety na całym świecie. Takie fryzury postrzegane są nie tylko jako modne i uniwersalne, ale również jako uczesania, które idealnie nadają się na rozmaite okazje. Letnie warkocze świetnie sprawdzą się chociażby na plaży.

Warkocze poleca się przede wszystkim paniom, które chcą w naturalny sposób podkreślić swoje subtelne oraz delikatne rysy twarzy. Takie plecionki można tworzyć zarówno z długich, jak i ze średnich włosów. Jeśli znudziło ci się noszenie rozpuszczonych pasm, wówczas na pewno warto zainteresować się nowymi upięciami, zwłaszcza, że większość z nich można wykonać bardzo szybko.

NAJŁADNIEJSZE WARKOCZE Z WŁOSÓW ŚWIEŻO UMYTYCH CZY „WCZORAJSZYCH”?

Jedną z ciekawszych fryzur z warkoczem dla długich włosów jest tak zwany wodospad. Warkocz typu wodospad przylega do głowy, a pozostałe pasma włosów luźno opadają na ramiona. W ten sposób powstaje wygodne i jednocześnie oryginalne uczesanie, które można nosić na wiele okazji.

Jeśli chcemy zrobić wodospad z rozpuszczonymi włosami, wówczas warto wiedzieć, że taką fryzurę najlepiej tworzy się na włosach świeżo umytych. Pasma nie do końca świeże mogą nam się po prostu nie układać tak ładnie, jak dopiero co umyte kosmyki. Świeżo umyte włosy dodatkowo będą znacznie łatwiej się rozdzielać, a to przy wykonywaniu tej fryzury również jest bardzo ważne. Na kosmyki warto też nałożyć odrobinę pianki do włosów.

warkocz wodospad bob krotki

JAK ZAPLATA SIĘ WARKOCZ-WODOSPAD?

Pierwszym krokiem do wykonania wodospadu z rozpuszczonymi włosami jest wydzielenie niedużego pasma włosów tuż przy czubku głowy (z prawej lub lewej strony). Pasmo to posłuży nam do zaplecenia warkocza, który musi ściśle przylegać do włosy.,

Warkoczyka zaplatamy dość ciasno, kierując się po skosie do dołu, natomiast pozostałe włosy pozostawiamy rozpuszczone.

OKAZJE, NA KTÓRE BĘDZIE PASOWAĆ FRYZURA TYPU WODOSPAD?

Fryzura typu wodospad jest dość romantycznym uczesaniem, pięknie więc będzie prezentować się w zestawieniu z lekkimi oraz zwiewnymi strojami. Jeśli chcemy, aby nasza fryzura prezentowała się jeszcze bardziej efektownie, wówczas rozpuszczone kosmyki możemy delikatnie podkręcić lokówką. W ten sposób powstaną na włosach piękne fale z warkoczem typu wodospad.

Uczesanie w formie wodospadu można także wykonywać z dodatkiem różnych akcesoriów do włosów. Ciekawy efekt uzyskamy wykorzystując kolorowe spinki lub opaski, zwłaszcza jeśli ich kolor zestawimy z kolorem stroju, który będziemy mieć na sobie.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 4 541, w tym dzisiaj 1)
3
2RelatedPost