Upięcia komunijne włosów półdługich

fryzurka-komunijna kok na bok
[Głosów:3    Średnia:4/5]

Upięcia komunijne – warkocze, koki fantazyjnie oplatane kosmyki, ozdobione wiankiem z żywych lub sztucznych kwiatów, lub eleganckimi stroikami. Fajne inspiracje dla dziewczynek, które są posiadaczkami włosów średniej długości.

KORONA Z WARKOCZA, OPLATANKA WOKÓŁ GŁOWY

Fajny pomysł dla posiadaczek półdługich włosów, możliwe do wykonania zarówno z grubych jak i cienkich włosków. Oplatankę można zrobić zarówno w formie warkocza zwykłego czy francuskiego,  jak i pukli dobieranych i skręcanych wokół głowy. Do tej drugiej opcji można zastosować także ozdobną gumkę, którą zakłada się na głowę i przez nią przekłada się kosmyki włosów. Fryzurę, by się nie rozpadła, przytwierdza się wsuwkami. Fryzura najładniej wygląda ozdobiona żywymi kwiatami.

Innym sposób wykonania fryzury dającej złudzenie koszyczka dookoła głowy (zdjęcie numer 1):

  1. Rozpoczynam od wykonania przedziałka z boku głowy, jeżeli włosy są cienkie dodatkowo je delikatnie tapiruję
  2. Następnie po prawej stronie, zaczynam od przedziałka i rozpoczynam skręcanie pasm włosów, dobierając kolejne i kieruję się do dołu głowy. Przy nasadzie karku przytwierdzam skręt tymczasowo żabką
  3. To samo robię po lewej stronie. Następnie związując obywa pukle gumką w kucyk.
  4. Włosy w kucyku tapiruję delikatnie, by nadać im objętości.
  5. W kucyku u nasady robię palcami szparę i przekładam kucyka. w zależności od długości włosów może być konieczne przełożenie drugi raz i więcej. Fryzurę upinam wsuwkami, w taki sposób, by zostały zamaskowane włosami.
  6. Jeżeli pasma włosów są zbyt ściśnięte, delikatnie luzuję je palcami, nadając tym samym nieco więcej objętości.

fryzura komunijna plecionka wokol glowy

komunijny_warkocz_dookola_glowy_z_kwiatamikomunijne_warkocz_sobierany_wokol_glowy

WARKOCZ KOMUNIJNY

Innym pomysłem fryzurki komunijnej może być warkocz. Francuz, dobierany, belgijski, kłos. Z okazji wielkiej uroczystości fantazyjnie zapleciony i ozdobiony. Może być to także warkocz na bok, w zestawie z wiankiem.

komunijny_warkocz_zyg-zagkomunijny_warkocz_kloskomunijne_warkocz_na_bok

KOKI KOMUNIJNE

Obecnie w modzie jest naturalność, dlatego ogromne koki z wypełnieniem, mimo iż nie pasują do tego trendu i tak nadal znajdą swoich fanów. Na uroczystość komunijną poleca się fryzury w stylu boho, z niskim kokiem upiętym na karku, w połączeniu z cienkimi warkoczykami, wypuszczonymi kosmykami włosów i luźną formą fryzurki prezentują się niezwykle naturalnie i delikatnie. Inną propozycją jest kok z boku głowy na gładko zaczesanych włosach. Fryzurka sprawia wrażenie prostego uczesania na co dzień, z tym że została specjalnie okolicznościowo przystrojona.

fryzurka-komunijna kok na bokkomunijne_upiecie_boho_warkocz_kokkomunijne_upiete_kok z wypelnieniem na czubku głowy komunijne_upiete_kok z kokarda

Udostępnij na:
(Odwiedzin 1 492, w tym dzisiaj 1)
2
0RelatedPost