Fryzury z warkoczami na wesele i ślubny warkocz

warkocz uczesanie na wesele
[Głosów:0    Średnia:0/5]

wieczorowy wysoki kok z warkoczyWybierasz się w najbliższym czasie na wesele, ale zupełnie nie wiesz, na jaką fryzurę postawić? Uroczystość zaślubin to z całą pewnością wyjątkowa okazja, która wymaga stworzenia eleganckiego i wytwornego wizerunku. Dlatego warto przejrzeć katalogi fryzur weselnych, by wybrać dla siebie najbardziej odpowiednie uczesanie.

Ciekawą fryzurę weselną może stanowić oryginalny warkocz duński lub wiedeński, chociaż zaplatanie takich warkoczy nie należy do łatwych. Jeśli jednak zapoznasz się z kilkoma prostymi wskazówkami to na pewno uda ci się stworzyć niepowtarzalne uczesanie na wyjątkową okazję.

kok korarda wysoki odwrocony warkocz

FRYZURA WESELNA – WARKOCZ FRANCUSKI + KOK

Jeśli szukasz interesującego pomysłu na fryzurę z warkoczem na wesele, być może zainteresuje cię uczesanie w postaci koka z warkoczem od dołu. To bardzo efektowna fryzura, która idealnie nadaje się na ważne uroczystości. Już na pierwszy rzut oka kok z warkoczem prezentuje się bardzo ciekawie, a wbrew pozorom, wykonanie tego uczesania wcale nie jest takie skomplikowane, jak może nam się wydawać.

Aby wykonać kok z warkoczem od dołu trzeba umieć jedynie zapleść klasycznego warkocza francuskiego. Uczesanie to polega bowiem na zrobieniu francuza, ale zaplatanego od tyłu głowy aż do jej czubka. Na samym czubku głowy plecionkę należy związać, a następnie z luźno zwisających pasm zrobić efektownego koka.

KOK Z WARKOCZEM OD DOŁU KROK PO KROKU

 1. Najpierw pochyl głowę w dół i zaczesz włosy, dzieląc pasma na trzy równe części (tuż przy karku).
 2. Teraz zacznij powoli zaplatać warkocza, przeplatając go w taki sam sposób, jak wykonuje się klasycznego trzypasmowego warkocza.
 3. Kiedy warkocz znajdzie się już na odpowiedniej wysokości, wówczas należy go związać, a pozostałe włosy zawinąć w koka.
 4. Końcówki kucyka zawiń pod spód lub podepnij je wsuwkami.
 5. Z włosów można uformować też koka-kokardę
 6. Przed wyjściem uczesanie dodatkowo spryskaj lakierem do włosów.

warkocz duński plecionka

FRYZURA Z WARKOCZEM DOBIERANYM DOOKOŁA GŁOWY

Jeszcze jedną ciekawą propozycją uczesania z warkoczem na wesele może być fryzura w postaci koka z warkoczy. W tym przypadku jednak konieczna jest umiejętność zaplatania warkocza dobieranego.

 1. Warkocz ten wykonuje się dość podobnie do warkocza francuskiego, jednak w warkoczu dobieranym pasma krzyżują się jedno pod drugim.
 2. Włosy należy podzielić na dwie równe części.
 3. Po każdej stronie głowy zaplatamy warkocz duński.
 4. Aby warkocz był luźniejszy, stopniowo można wyciągać mniejsze partie kosmyków.
 5. Na końcu wystarczy zebrać ze sobą włosy z warkoczy (z prawej i lewej strony), a następnie spiąć je za pomocą efektownie wyglądającej spinki.
Udostępnij na:
(Odwiedzin 1 491, w tym dzisiaj 1)
1
0Trendy fryzjerskie

Instrukcja robienia warkocza wodospadu z rozpuszcz... Warkocze jeszcze do niedawna nie były tak modnymi fryzurami jak dziś. Obecnie natomiast uczesania z warkoczami są noszone przez kobiety na całym świec...
Jak zrobić warkocz na bok krok po kroku? Warkocze są absolutnym hitem tego sezonu. Stanowią nie tylko modne, ale również bardzo wygodne uczesanie, które doskonale sprawdza się właściwie na ka...
Warkocz angielski, czyli kłos – instrukcja k... Warkocze typu kłosy, to przykład prostej uniwersalnej fryzury damskiej. Pięknie wyglądają w uczesaniach wiosenno-letnich, wykonane niby niedbale, luźn...
Szałowe fryzury młodzieżowe – męskie i damsk... Młodzi ludzie bardzo dbają o swój wygląd, przywiązują wagę nie tylko do stroju, ale także do fryzury, dzięki której czują się atrakcyjnie, a czasami n...
Inspiracje ślubne z grzywką dla włosów z krótkich ... Grzywka jest bardzo modna, dlatego wiele kobiet na co dzień nosi fryzury z grzywką prosto przyciętą lub zaczesaną na bok. W połączeniu z takim element...