Oryginalne sploty warkoczy w kształcie serca, litery S, w stylu rybich ości

warkocz klos dookola potargany
[Głosów:2    Średnia:5/5]

Różnorodność fryzur z warkoczami jest bardzo duża. Możemy wyróżnić zarówno proste warkocze na lato, jak i eleganckie uczesania z warkoczami w stylu francuskim, holenderskim czy angielskim. Warkocze są idealnym pomysłem właściwie na każde włosy, zarówno dłuższe, jak i nieco krótsze.

Sploty z warkoczy stanowią uniwersalne i stosunkowo proste uczesania, które znakomicie sprawdzają się w przypadku kobiet w każdym wieku. Jeśli znudziły nam się klasyczne warkocze plecione z trzech pasm, wówczas możemy sięgnąć po instrukcje robienia nieco bardziej wyrafinowanych i oryginalnych splotów. W ten sposób stworzymy warkocz w kształcie serca, litery S lub w stylu rybich ości.

warkocz serce

WARKOCZ W KSZTAŁCIE SERCA – DLA ROMANTYCZNYCH DZIEWCZYN

Uczesanie kształtem przypominające serce to idealna propozycja dla pań o romantycznej duszy. Aby wyczarować taką fryzurę, najpierw należy zrobić przedziałek na samym środku głowy. Następnie tuż nad czołem zaczynamy wydzielać poszczególne pasma włosów, z których zaplatamy warkocz dobierany w kształcie serca.

Kiedy wykonamy już jeden splot (będzie on stanowił połówkę serca), wówczas należy związać jego koniec gumką i taką samą fryzurę stworzyć z drugiej strony głowy. Na końcu łączymy ze sobą oba sploty, spinając je na przykład kolorową spinką, która dodatkowo będzie podkreślać urok tej pięknej i niezwykle stylowej fryzury.

ZAPLATANIE WARKOCZA W KSZTAŁCIE LITERY „S” KROK PO KROKU

Ciekawą alternatywą dla warkocza w kształcie serca może być również splot w kształcie litery S. To uczesanie wykonuje się bardzo podobnie, jednak pasma należy zaplatać tylko z jednej strony głowy, kierując się pod skosem w dół włosów.

warkocz rybie osci

WARKOCZ „RYBIE OŚCI” – JAK ZROBIĆ ŻEBY BYŁO EFEKTOWNIE?

Oryginalną fryzurą jest także warkocz w stylu rybich ości, który niekiedy jest mylony z popularnym warkoczem – kłosem. Tymczasem są to dwa inne uczesania, które wykonuje się w nieco inny sposób. Warkocz w stylu rybich ości prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Fryzura będzie jeszcze bardziej efektowna, kiedy do jej zaplecenia wykorzystamy cienkie partie włosów.

By stworzyć warkocz w stylu rybich ości należy wybrać niewielkie pasemko włosów, gdzie będzie rozpoczynało się nasze uczesanie. Następnie dzielimy je na dwie części. Prawą część włosów przekładamy przez lewą, a potem krzyżujemy ze sobą, mocno ściskając splot. Przy pomocy grzebienia wydzielamy kolejną partię włosów po prawej stronie i przekładamy na lewą część głowy. W ten sposób powtarzamy cały proces aż do karku. Na końcu związujemy włosy gumką.

Sploty z włosów można ozdabiać różnymi ciekawymi ozdobami: perełkami, spinkami czy sztucznymi kwiatami. Do warkoczy można także wplatać kolorowe wstążeczki i tasiemki, tworząc w ten sposób niebanalne uczesania.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 1 011, w tym dzisiaj 1)
4
0RelatedPost