Uczesanie na bal gimnazjalny

fryzura elegancka mlodziezowa
[Głosów:2    Średnia:3/5]

kok awangardowy mlodziezowyMaturzyści mają bal studniówkowy na 100 dni przed maturą, natomiast uczniowie trzeciej, ostatniej klasy gimnazjum, mają bal gimnazjalny. Oczywiście dziewczęta z tej okazji na długo przed balem wybierają eleganckie sukienki i zastanawiają się nad fryzurą na bal. O ile maturzystki mogą pokusić się o bardzo elegancką i kobiecą fryzurę na bal studniówkowy, o tyle gimnazjalistki powinny postawić na naturalny i dziewczęcy wygląd. Odradza się młodym dziewczętom uczesania bardzo eleganckie i stylizowane – jak stylowe, gładkie koki lub fryzury z natapirowanymi włosami (jak modna w Karnawale bardotka).

ROMANTYCZNE LOKI I LOCZKI

Znakomicie gimnazjalistki będą wyglądać w naturalnych, romantycznych lokach. Jeśli mamy kręcone włosy, wystarczy, iż porozdzielamy delikatnie pasma włosów palcami, nadając im ładny kształt i ewentualnie użyjemy sprayu przeciw puszeniu się włosów.

NATURALNE FALE SMAGANE WIATREM

Jeśli z prostych włosów chcemy uzyskać delikatne fale lub loki, użyjmy do tego lokówki lub papilotów. Włosy zakręcone w loki możemy rozpuścić luźno albo upiąć fantazyjnie. Obecnie w modzie są wszelkie niedbałe upięcia w nieładzie, które sprawiają wrażenie lekkiego chaosu. Przy pomocy lokówki zawijamy pasma włosów w loki, następnie lekko roztrzepujemy włosy palcami, by równe, regularne loki zamieniły się w loki rozwiane przez wiatr. Następnie spinamy włosy z tyłu przy pomocy wsuwek w sposób niedbały, nieuporządkowany. Zostawiamy kilka krótszych pasm rozpuszczonych po bokach twarzy i z tyłu.

WARKOCZ KRÓLEM BALU!

Szalenie modne i przy tym bardzo dziewczęce są wszelkie fantazyjne upięcia z wykorzystaniem elementu warkocza. Do takiej fryzury potrzebujemy dłuższych i gęstych włosów, gdyż warkocze zmniejszają zdecydowanie objętość włosów. Jeśli nasze włosy mają tendencje do samoczynnego kręcenia się lub puszenia – tym lepiej! Upięcia z warkoczem mają sprawiać wrażenie niedbałych, niestarannych i jak najbardziej naturalnych, bez ingerencji lakieru, żelów do włosów itp. Zaczesujemy włosy z tyłu, likwidując przedziałek i z jednego boku pleciemy warkocza dobieranego. Możemy zapleść jedynie kawałek takiego warkocza lub warkocz doprowadzamy do końca pasma. Zawiązujemy go malutką gumką, a następnie wszystkie włosy zbieramy nad karkiem i upinamy niedbale wsuwkami.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 1 275, w tym dzisiaj 1)
3
0RelatedPost