Trwała w domu krok po kroku

prawidlowe zakladanie wlosow na lokowki
[Głosów:10    Średnia:2.2/5]

awangardowa fryzura z mocno skreconymi lokamiTrwała ondulacja wykonana w profesjonalnym salonie fryzjerskim z pewnością okaże się efektowna i staranna. Jednakże, aby nieco zaoszczędzić ,warto wykonać trwałą samodzielnie, domowym sposobem. Podpowiadamy, jak zrobić to poprawnie i skutecznie.

Jak się bowiem okazuje, trwała ondulacja jest stosunkowo łatwym zabiegiem, który z powodzeniem wykonać można w zaciszu własnego domu. Na początek warto jednakże zastanowić się, jaki typ loków i fal odpowiadać nam będzie najbardziej. Następnie należy wybrać jedną z popularniejszych technik, by na stałe zakręcić włosy.

 

prawidlowe zakladanie wlosow na lokowkiPo wybraniu odpowiednich wałków i preparatów do trwałej ondulacji można już przystąpić do pracy.

  1. Najpierw należy rozprowadzić preparat na zwilżonych, rozczesanych włosach.
  2. Pojedyncze kosmyki następnie trzeba zawinąć na określonej grubości wałki, zaś ich końce owinąć w niewielką ilość papieru (może to być na przykład papier śniadaniowy). Warto pamiętać, iż im ciaśniej zakręcimy pasma, tym drobniejsze loczki uzyskamy.
  3. Po starannym zakręceniu wszystkich pasm pozostawiamy preparat na włosach przez około 30-40 minut. Warto także zawinąć głowę ręcznikiem, by nieco podnieść temperaturę, w której preparat zmiękczy włosy i nada im pożądany kształt.
  4. Po tym czasie należy dokładnie spłukać włosy letnią wodą, która przerywa działanie preparatu do ondulacji.
  5. Płukanie włosów można powtórzyć 2-3 razy, aby całkowicie i równomiernie oczyścić włosy z substancji chemicznych.
  6. Po delikatnym osuszeniu włosów należy dodatkowo nałożyć na nie utrwalacz na około 10-15 minut.
  7. Po zakończeniu należy raz jeszcze umyć dokładnie włosy. Tym razem polecamy użycie szamponu, zaś po wysuszeniu – nałożenie odżywki nawilżającej lub wzmacniającej.

trwala ondulacja za i przeciw

Trwała ondulacja jest co prawda zabiegiem dość czasochłonnym, jednakże efekty, jakie niewielkim kosztem możemy uzyskać z pewnością okażą się oszałamiające. Po wykonaniu trwałej należy jednakże częściej serwować włosom odżywki regenerujące i odbudowujące, ponieważ wiele płynów do trwałej znacznie przesusza i uszkadza strukturę włosa.

Mając trwałą nie farbujmy również włosów przez około 2-3 tygodnie i postarajmy się ograniczyć modelowanie pasm na ciepło (na przykład na lokówce). Znacznym obciążeniem dla suchych i łamliwych włosów po trwałej okaże się również prostowanie na gorąco, dlatego sugerujemy przede wszystkim dokładne zastanowienie się nad trwałą, dzięki czemu wyeliminujemy szkodliwe czynniki, powodujące matowienie i wypadanie włosów.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 9 525, w tym dzisiaj 1)
15
2RelatedPost