Kolorowe pasemka i efektowne refleksy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

farbowanie wlosow podczas okresuJeżeli chcesz zmienić kolor swoich włosów, ale nie możesz się zdecydować co do konkretnej barwy, powinnaś pomyśleć o pasemkach. Z pewnością, dodadzą Twojej fryzurze oryginalności, a poza tym cudownie połyskują w słońcu.Mimo tego, że wśród dostępnych na rynku farb znajdziemy także te, które można nałożyć na głowę samodzielnie, to zaleca się wizytę u specjalisty w celu zrobienia sobie kolorowych refleksów, by później nie być rozczarowanym końcowym efektem.

O SAMYM ZABIEGU I… PRZECIWSKAZANIA

Warto podkreślić, że środek koloryzujący nie jest nakładany na wszystkie włosy (część z nich pozostaje w postaci sprzed koloryzacji), tylko na wybrane pasma, więc jest mniej szkodliwy dla nich. Najczęściej do zabiegu wykorzystywana jest folia aluminiowa, w którą zawijane są pasemka.

Poza tym, powinny z niego zrezygnować kobiety w ciąży, gdyż jest on czasochłonny, a więc przyszła mama może mieć problemy z utrzymaniem tej samej pozycji przez dłuższy czas, a co za tym idzie bardziej jest narażona na wdychanie choćby groźnego amoniaku.

farbowanie wlosow na wszystkie kolory teczy

MODNA KOLORYSTYKA

Oczywiście, najefektowniej wyglądają, gdy stanowią odcienie tego samego koloru, zwykle brązu lub blondu, gdyż kontrasty kolorystyczne dawno już wyszły z mody (np. rezygnuje się z łączenia czerwieni z platyną).

Aby rezultat był jak najbardziej naturalny, pasemka powinny być cienkie i rozłożone równomiernie, gdyż zbyt grube i rozległe pasma sprawiają wrażenie sztuczności, czyli krótko mówić w ich stosowaniu także wskazany jest umiar.

PASEMKA, A BALEJAŻ – RÓŻNICE

Wielbicielki różnorodności kolorów na włosach mogą także skorzystać ze znowu modnego w ostatnim czasie balejażu, który często jest mylony z pasemkami. Jednak w przypadku tego zabiegu upiększającego farba nakładana jest na wszystkie włosy. Polega on na nałożeniu na nie kilku barw zbliżonych do siebie kolorystyczne, które tak naprawdę powinny być widoczne dopiero w promieniach słonecznych.

Niektóre kobiety w obawie o zdrowie swych włosów, rezygnują z kompletnego farbowania   i wybierają delikatne refleksy kolorystyczne tylko na ich części, np. na grzywce, co jest wyrazem także poniekąd oryginalności.

farbowanie wlosow i brody przez mezczyzn

MŁODZIEŻOWE I IMPREZOWE SZALEŃSTWO NA GŁOWIE

Natomiast na imprezę czy bale karnawałowe dobrym pomysłem są refleksy w żywych barwach, takich jak zieleń czy błękit, jednak w ich przypadku zaleca się korzystanie z farm szybko zmywalnych lub sztucznych pasemek dopinanych do włosów.

Decydując się na pasemka lub balejaż, trzeba mieć także na uwadze to, że koloryzację włosów należy powtarzać systematycznie, gdyż odrosty będą wyglądać na naszej głowie, delikatnie mówiąc niekorzystnie i z pewnością nie pozbędziemy się ich bez pomocy specjalisty.

Poza tym, pielęgnacja farbowanych włosów nie sprawia już większego problemu, gdyż producenci kosmetyków dostarczają nam wiele szamponów i odżywek przeznaczonych do utrzymania żywej barwy pasemek czy balejażu.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 825, w tym dzisiaj 1)
2
0RelatedPost