Czy warto wyprostować włosy na stałe?

trwala prostujaca
[Głosów:0    Średnia:0/5]

prostowanie naturalnie krecownych wlosow w salonie fryzjerskimZ pewnością wiele Pań, posiadających naturalnie kręcone włosy nierzadko chciałoby je wyprostować. Zabiegi takie można przeprowadzać obecnie zarówno w profesjonalnych salonach fryzjerskich, jak i w domu, samodzielnie.

Przed  wyprostowaniem włosów na stałe, warto przemyśleć tak zwaną trwałą prostującą. Jest to specjalny zabieg fryzjerski, którego celem jest wyprostowanie naturalnie kręconych włosów. Zależnie od metody trwałej prostującej oraz specyfiki włosów, efekt może utrzymywać się przez kilka tygodni lub nawet parę miesięcy.

TRAWAŁA PROSTUJĄCA W SALONIE FRYZJERSKIM

W salonie fryzjerskim włosy naturalnie kręcone zazwyczaj prostuje się na stałe za pomocą specjalnych płynów, których działanie widoczne jest przez około pół roku. Warto jednakże pamiętać, iż zabieg prostowania na włosach farbowanych da mniej korzystne efekty, to znaczy włosy będą proste przez mniej więcej 2-3 miesiące.

Planując trwałe wyprostowanie włosów warto dokładnie przemyśleć ten zabieg, bowiem nie tylko zmieni on nasz wygląd, ale również osłabi nieco włosy. Warto jednakże pamiętać, iż doświadczeni, profesjonalni fryzjerzy z pewnością wybiorą dla nas najodpowiedniejsze preparaty i kosmetyki, dzięki którym będą Panie mogły cieszyć się prostymi włosami znacznie dłużej. Ponadto, szereg specyficznych odżywek i masek pozwoli na zachowanie dobrej kondycji i pięknego połysku po wyprostowaniu.

KOSZT TRWAŁEGO WYPROSTOWANIA WŁOSÓW NATURALNIE KRĘCONYCH

Zabieg trwałego prostowania włosów w salonie fryzjerskim zapłacimy w zależności od długości włosów i metody prostowania od około 50 do 100 złotych. Droższe oczywiście okażą się dodatkowe kuracje wzmacniające i odżywiające, które pozwolą odbudować naruszoną prostowaniem strukturę włosa.

KOSMETYKI NA ZNISZCZONE I OSŁABIONE PROSTOWANIEM WŁOSY

Warto jednakże pamiętać, iż zarówno kręcenie włosów na lokówce czy dyfuzorze, jak również regularne prostowanie znacznie osłabia i wysusza strukturę włosa, co w konsekwencji może powodować ich matowienie i nadmierne wypadnie oraz rozdwajanie końcówek. Warto więc odpowiednio zadbać o włosy po takim zabiegu, najlepiej używając profesjonalnych kosmetyków, takich jak regenerujące szampony czy odbudowujące odżywki i maski. Również do codziennej stylizacji powinny Panie wybierać najlepsze jakościowo preparaty, które nie tylko zapewnią trwałość fryzury, ale również wzmocnią włosy.

Posiadaczkom zniszczonych i słabych włosów proponujemy więc używanie specjalnych preparatów, które nawilżając włosy również je prostują. Na naszym rynku znaleźć dziś można cały szereg szamponów, pianek i odżywek, dzięki którym można z powodzeniem wyprostować niesforne loki i fale, chociaż oczywiście trwałość tego efektu okaże się znacznie niższa niż zabieg trwałej prostującej.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 560, w tym dzisiaj 1)
4
0RelatedPost