Które szampony pogrubią Twoje włosy?

Które szampony pogrubią Twoje włosy?
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Które szampony pogrubią Twoje włosy?„Włosy cienkie i pozbawione blasku? Już nie! Poznaj nasz szampon!”- każda z nas dobrze zna to hasło. Branże kosmetyczne prześcigają się w kampaniach reklamowych, proponując nam produkty, które rzekomo zniwelują problem cienkich włosów. W rzeczywistości wszystko to kwestia doboru odpowiednich składników, których połączenie sprawia, że otrzymujemy realnie działający szampon pogrubiający do włosów. Chcecie się dowiedzieć, jakie szampony i dlaczego mogą zagęścić włosy?

Szampon pogrubiający do włosów jest wzbogacany o składniki, które mają wniknąć w strukturę włosa i zwiększać stopniowo gęstość całej fryzury. Możliwe jest to dzięki proteinom i polimerom, dzielącym się na naturalne, syntetyczne oraz biologicznie pochodne. Pierwsze z nich są najczęściej stosowane w kosmetyce i pochodzą od zwierząt (kolagen, keratyna, elastyna) oraz roślin (pszenica, ryż, migdały).

Dlaczego włosy są cienkie?

Czasami jest to uwarunkowane genetycznie – włosy niektórych z nas mogą zawierać mniejszą ilość kolagenu, czyli białka odpowiadającego w naszym organizmie nie tylko za strukturę włosów, ale również za elastyczność skóry. Jeśli często korzystamy z narzędzi do stylizacji włosów tj. lokówki czy prostownice, to naruszamy ich barierę ochronną, sprawiając, że stają się cienkie i łamliwe, a tym samym daleko im do bujnych włosów. Wtedy idealnym rozwiązaniem będzie – rzecz jasna – szampon pogrubiający do włosów.

Jaki szampon pogrubiający do włosów wybrać?

Przeglądając oferty drogerii, mamy do wyboru szeroką gamę produktów, dzięki którym powinnyśmy się pożegnać z cienkimi włosami. Wartym przetestowania jest szampon marki L’oreal Paris Elseve Fibralogy, którego formuła Filloxane ma pogrubić włosy poprzez wniknięcie molekułów bezpośrednio w ich włókna (w swojej ofercie mają też odżywkę, maskę oraz dwufazowy eliksir z tej samem linii). Stosując szampon regularnie, powinnyśmy otrzymać efekt długotrwałej ekspansji włosów. Szampon pogrubiający do włosów proponuje nam również marka Colway, która zastosowała w swoim kosmetyku formułę diosminy- naczynia krwionośne w cebulkach włosów kurczą się i rozkurczają, umożliwiając tym samym częstszy przepływ krwi, który dostarcza skórze głowy niezbędnych składników odżywczych. Powoduje to nie tylko wzrost silniejszych włosów, ale i większą ich ilość. Kolejnym produktem jest szampon ReGenesis firmy RevitaLash, którego formuła bazuje na ekstraktach roślinnych (białko lnu, kora wierzby czy nasiona bobu). Ich działanie wspomaga wzrost łodygi włosa i nawilża skórę głowy.

Ile kosztuje szampon pogrubiający do włosów?

W zależności od tego na jaką firmę się zdecydujemy, ceny za szampon pogrubiający do włosów wahają się od 15zł w przypadku linii Elseve Fibralogy, do 100 zł przy produkcie marki Colway. Jeśli chcemy więc znaleźć szampon, który zagęści nasze włosy, powinnyśmy przeanalizować ich składy – gdy zawierają białka zwierzęce bądź roślinne, możemy być pewne, że wpłyną one na pogrubienie struktury naszych włosów.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 368, w tym dzisiaj 1)
4
1RelatedPost