Prosta dekoloryzacja włosów

przywracanie naturalnego koloru wlosow
[Głosów:0    Średnia:0/5]

zabiegie komsmetyczne na wlosyW ostatnim czasie bardzo popularna jest dekoloryzacja, która polega na usunięciu efektów wcześniejszego farbowania fryzury. Aby ją przeprowadzić, trzeba nałożyć na suche włosy dekoloryzator, który po upływie około pół godziny należy dokładnie zmyć i głowę umyć szamponem.Ale nie dajmy się zwieść pozorom, zabieg wcale nie jest prosty, a wręcz przeciwnie bardzo skomplikowany, więc w celu jego realizacji najlepiej się udać do profesjonalisty, który odpowiednio dobierze specyfik usuwający wcześniej nałożony kolor, a to jest najtrudniejsze zadanie. Trzeba posiadać dużą wiedzę, aby uzyskać równomierny odcień na odbarwionych włosach, nie ma nic gorszego niż wypłowiałe pasma o różnej intensywności zabarwienia.

DEKOLORYZACJA – LEPIEJ W SALONIE FRYZJERSKIEM, NIŻ W DOMU

W salonie fryzjerskim, nie będziemy niemile zaskoczeni niepożądanym efektem, którego prawdopodobieństwo jest duże w przypadku eksperymentowania z barwą fryzury w domu, dlatego nie warto oszczędzać pieniądze i bawić się w fryzjera, bo rezultat może być koszmarny i przez długi czas nie będziemy się chcieli pokazywać publicznie.

Warto wspomnieć o tym, że bardzo często decydują się na nią panie, które chcą wrócić do swojego koloru włosów, gdyż obecnie naturalność jest w cenie. Poza tym, można ją z powodzeniem stosować, gdy pragniemy uzyskać jaśniejszą barwę włosów od obecnej. Natomiast zmiana koloru włosów na ciemniejszy po dekoloryzacji jest dużo poważniejsza i zwykle przebiega w co najmniej dwu etapach.

CZĘŚCIOWA DEKOLORYZACJA

Oczywiście, trudniej jest usunąć efekty farby niż szamponu koloryzującego, poza tym nie zawsze kończy się to sukcesem, gdy próbujemy się pozbyć intensywnych, ciemnych barw jak czerń lub mocny brąz, w ich przypadku zaleca się koloryzację częściową, czyli zdjęcie koloru na całej długości włosów i na końcówkach.

W związku z tym, że ma ona negatywny wpływ na fryzurę, gdyż ją osłabia, niesamowitą rolę odgrywa właściwa pielęgnacja uczesania po zakończeniu usuwania farby. W tym celu najlepiej stosować dobrej jakości odżywki i kremy, które skutecznie regenerują włosy wyniszczone zbyt częstym ich farbowaniem. Warto też podciąć trochę zniszczone końcówki, by włosy szybciej się odbudowywały.

SPORE OBCIĄŻENIE DLA KONDYCJI WŁOSÓW

Poza tym, trzeba pamiętać o tym, że nie można stosować jej za często, gdyż włosy stracą swój połysk  i w wyniku osłabienia będą się łamać. Dlatego zawsze trzeba się dobrze zastanowić nad zmianą koloru fryzury, abyśmy byli później z niego zadowoleni i nie trzeba było się go w szybkim czasie pozbywać.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 467, w tym dzisiaj 1)
1
0RelatedPost