Profesjonalna koloryzacja siwych włosów

farbowanie wlosow na siwo
[Głosów:0    Średnia:0/5]

farbowanie wlosow na siwoKoloryzacja siwych włosów należy do jednej z najtrudniejszych metod farbowania, gdyż nie posiadają one naturalnego pigmentu. W związku z tym, że charakteryzują się grubą warstwą ochronną, bardzo ciężko przyjmują kolor. Oczywiście, aby osiągnąć wymarzony rezultat, dobór właściwego środka uzależniamy od stopnia siwizny i właściwości włosów.

FARBOWANIE SIWYCH WŁOSÓW SZAMPONEM KOLORYZUJĄCYM

Z pewnością, szampon koloryzujący jest zbyt słabym specyfikiem farbującym dla nich, gdyż łapie nierówno, a poza tym szybko się zmywa. Dlatego najlepiej od razu zastosować farbę do włosów, która zawiera odpowiednie składniki oraz wnika do  wnętrza włosa i nadaje mu odpowiednią barwę. Ważne jest to, by skorzystać z produktów znanych marek, które są gwarancją jakości. Poza tym, trzeba pamiętać o tym, by farbę trzymać na głowie dłużej niż normalnie (najczęściej 10 minut więcej), ale zwykle podany jest orientacyjny czas koloryzacji włosów odpornych na farbowanie na ulotce. Ogromne znaczenie ma także nałożenie odżywki na fryzurę zaraz po zakończonym zabiegu, gdyż sprzyja to wzmocnieniu barwy włosów.

odwazne kolory na wlosach

HENNA Z DODATKAMI

Nie mniej skuteczna jest koloryzacja siwizny za pomocą henny, która posiada wiele czynników barwiących, zwłaszcza gdy dodamy do niej, np. sok z cytryny. Aby osiągnąć lepszy rezultat należy pastę z henny nałożyć na mokre włosy, które muszą być dobrze rozczesane, aby uniknąć kołtunów. Jednak wadą tej metody koloryzacji jest to, że wymaga nawet kilku godzin, a przy tym trzeba bardzo uważać, by nie pobrudzić henną np. szyi, gdyż trudno ją zmyć. Po zakończonym zabiegu należy włosy umyć szamponem i nałożyć na nie odżywkę. Trzeba pamiętać także o tym, że henna farbuje włosy stopniowo, najpierw są one szare, później przyjmują kasztanową barwę, a poza tym są zdrowe i ładnie się błyszczą.

farbowanie wlosow siwych

KREMY KOLORYZUJĄCE Z PIELĘGANCJĄ

Warto też wspomnieć o tym, że producenci kosmetyków przeznaczonych do farbowania włosów przedstawiają także w swej ofercie kremy koloryzujące siwe włosy, które także są bardzo skuteczne. Wzmacniają je od środka i nadają im piękny wygląd.

Oczywiście, najlepiej siwiznę pokrywają naturalne, ciemniejsze kolory. Jeżeli jest ona intensywna, koniecznie trzeba odrzucić farby o niebieskich, czerwonych, rudych odcieniach, gdyż zbyt bardzo kontrastują z pozostałymi włosami. Jeżeli posiadamy niewielką liczbę siwych pasm, to warto używać kolorów rozjaśniających, które sprawiają, że są one mniej widoczne.

W razie wątpliwości co do tego, jak właściwie dokonać koloryzacji siwizny, warto się udać do salonu fryzjerskiego w celu przeprowadzenia zabiegu. Będziemy mieć wtedy pewność, że nasza fryzura wygląda nienagannie, a kolor jest równomiernie rozłożony.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 888, w tym dzisiaj 1)
4
0RelatedPost