Fryzury z warkoczem na wesele

warkocz eleganckie uczesanie
[Głosów:2    Średnia:1/5]

fryzura z warkoczem dla gosci weselnychElegancka fryzura na wesele wcale nie musi kojarzyć nam się z upięciem w formie koka. Wręcz przeciwnie, na tego rodzaju uroczystościach kobiety coraz częściej pojawiają się w znacznie bardziej nowoczesnych uczesaniach. Obok wieczorowych upięć od pewnego czasu królują także warkocze, które są postrzegane jako fryzury niezwykle uniwersalne i szalenie wygodne.

Warkocze należą bez wątpienia do uczesań bardzo modnych, które znakomicie podkreślają rysy twarzy i łączą w sobie niewinność z kobiecością. Dziewczęcy warkocz w roli głównej można z powodzeniem wybrać jako uczesanie na wesele, zwłaszcza jeśli cenimy sobie fryzury nie tylko o ciekawym wyglądzie, ale również takie, które są komfortowe i nie będą przeszkadzać nam w trakcie tańca.

ELEGANCKIE UCZESANIA Z WARKOCZEM NA ŚLUB

Szczególnie eleganckim rodzajem warkocza jest warkocz francuski, nazywany również warkoczem dobieranym. Wiele kobiet sądzi, że takie uczesanie jest trudne do wykonania, ale to tylko pozory. Na początku rzeczywiście możemy mieć nieco problemów ze zrobieniem takiej fryzury, ale jeśli nabierzemy już wprawy, wówczas zaplecenie takiego warkocza nie powinno nam zająć więcej niż kilka minut.

fryzura z warkoczem na wesele kok i rozpuszczone wlosy

JAK ZAPLEŚĆ WARKOCZA DO FRYZURY WESELNEJ – INSTRUKCJA KROK PO KROKU

  1. Podobnie jak w przypadku warkocza plecionego z trzech pasm, włosy należy starannie rozczesać.
  2. Na dowolnej wysokości głowy wydzielamy trzy pasma włosów, natomiast pozostałą część kosmyków pozostawiamy rozpuszczoną. Trzy wybrane pasma mogą być nieco cieńsze (najlepiej jest je wydzielić tuż przy samej linii czoła). Jeśli włosy wydzielimy nieco dalej, wówczas warkocz francuski po prostu nie rozpocznie się tuż przy samej głowie.
  3. Pierwszą część włosów należy przełożyć nad drugie pasmo, a pasmo trzecie przekładamy nad pierwsze.
  4. W tym momencie do wykonywanego warkocza należy dobierać kolejne pasma.
  5. Czwarte pasmo włosów najlepiej wydzielić z lewej strony. Warto dodać, że grubość tego pasma będzie miała dość duży wpływ na to, jak będzie wyglądać nasz francuski warkocz dobierany.
  6. Pasma kolejno łączymy ze sobą.
  7. W momencie, kiedy skończą się nam pasma, wówczas możemy zacząć pleść klasycznego warkocza z trzech pasm.

Na końcu włosy wiążemy z tyłu gumką, ale można też podpiąć je wsuwkami, przypinając je na przykład tuż nad linią karku. Dodatkowo takie uczesanie można przyozdobić ciekawym dodatkiem. Warkocze szczególnie ładnie prezentują się w połączeniu z żywymi kwiatami, więc warto po nie sięgnąć.

FRYZURA WESELNA Z WARKOCZEM FRANCUSKIM Z BOKU

W podobny sposób możemy wykonać dziewczęcy warkocz francuski z boku. Takie uczesanie na wesele śmiało można polecić nie tylko małym dziewczynkom, ale i dorosłym kobietom. Warkocze są wciąż na topie i prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 2 401, w tym dzisiaj 1)
5
0RelatedPost