Perfekcyjna szczotka do włosów – jakie cechy musi posiadać?

perfekcyjna-szczotka-do-wlosow-jakie-cechy-musi-posiadac
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Szczotka do włosów to jedno z podstawowych akcesoriów pielęgnacyjnych każdej kobiety. Nic dziwnego, że w sklepach znajdziemy wiele rodzajów szczotek: z plastiku, drewna, metalu; z włosiem syntetycznym lub naturalnym. Aby cieszyć się doskonale rozczesanymi, lśniącymi włosami, warto dobrze przemyśleć zakup tego akcesorium.

Dobór szczotki w zależności od rodzaju włosów

Pierwszą rzeczą, na jaką powinnyśmy zwrócić uwagę, kupując szczotkę do włosów, jest jej prawidłowy dobór do rodzaju włosów. W przypadku włosów kręconych dobrze sprawdzi się grzebień o rzadkich zębach. Proste, długie włosy najlepiej rozczesywać za pomocą dużej, okrągłej szczotki. Dzięki takiemu akcesorium podniesiemy włosy u nasady i dodamy całej fryzurze objętości. Najmniej problematyczne są pod tym względem włosy krótkie, które z łatwością rozczeszemy każdym rodzajem szczotki czy grzebienia.

Drewno kontra tworzywa sztuczne

Co ciekawe, nie tylko gęstość ząbków i kształt szczotki mają znaczenie. Istotny jest także materiał, z jakiego wykonany jest przedmiot. Drewniane szczotki neutralizują ładunki elektrostatyczne, dzięki czemu zapobiegają elektryzowaniu się włosów. Co więcej, skracają czas suszenia włosów, ponieważ są naturalnym przewodnikiem ciepła. Podobnie zachowują się szczotki z powłoką ceramiczną. Natomiast do zalet szczotek z tworzyw sztucznych należy ich niewielka waga, trwałość oraz możliwość wyprofilowania w bardzo wygodne kształty (szeroki wybór szczotek i innych akcesoriów znanych marek znajdziesz tutaj: https://tagomago.pl/katalog/131/akcesoria/).

perfekcyjna-szczotka-do-wlosow-jakie-cechy-musi-posiadac

Jakie włosie powinna mieć idealna szczotka?

Wybierając szczotkę do włosów, powinnyśmy mieć świadomość, że nie każdy rodzaj sprawdzi się w każdej sytuacji. Naturalne włosie – na przykład włosie dzika lub borsuka czy włókno agawy – nie uszkadza włosów i jest przyjazne dla skóry głowy. Co więcej, świetnie sprawdza się u osób, którym zależy na dodaniu fryzurze objętości. Ząbki syntetyczne również są dość delikatne, mogą jednak nie wystarczyć w przypadku mocno splątanych kosmyków. Dla osób, których włosy często plączą się, przeznaczone są szczotki ze sztywnymi, mocnymi ząbkami metalowymi. Wybierając szczotkę, warto zwrócić uwagę na sposób wykończenia włosia. Nie powinno podrażniać skóry, drapać ani ciągnąć za włosy.

Nowoczesne rozwiązania – Tangle Teezer

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się nowoczesna szczotka Tangle Teezer, wykonana w całości z tworzyw sztucznych – od korpusu, aż po ząbki. Przemyślana konstrukcja sprawia, że jest ona niezwykle wygodna w użyciu, nie drapie i doskonale rozczesuje splątane włosy. Do tego jest niewielka, dzięki czemu zmieści się w każdej damskiej torebce.

perfekcyjna-szczotka-do-wlosow-jakie-cechy-musi-posiadac

Szczotki do zadań specjalnych

Oprócz standardowych szczotek, za pomocą których rozczeszemy włosy i ułożymy je w nieskomplikowaną fryzurę, na rynku dostępne są także bardziej zaawansowane narzędzia, takie jak szczotka termiczna, szczotka do tapirowania, szczotka do masażu skóry głowy, szczotka modelująca. Takie akcesoria przydadzą się z pewnością paniom, które lubią na co dzień olśniewać idealnymi, dopracowanymi fryzurami.

Perfekcyjna szczotka to przede wszystkim szczotka dobrze dobrana do rodzaju włosów. Niezależnie od materiału, z którego jest wykonany korpus oraz włosie, nie powinna ciągnąć za włosy, drapać czy podrażniać skóry głowy.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 255, w tym dzisiaj 1)
2
0