Eleganckie fryzurki dla dziewczynek na uroczystości szkolne

fryzura do szkoly dla dziewczynki
[Głosów:7    Średnia:3/5]

Rozpoczęcie roku szkolnego, to jedna z uroczystości szkolnych, wymagająca eleganckich  stylizacji. O ile dobranie ubioru dla dziewczynki nie przysparza większych problemów – od zawsze składa się z ciemnej sukienki lub nieśmiertelnego kompletu: biała bluzka plus granatowa lub czarna spódniczka, o tyle z fryzurką jest troszkę więcej zachodu. Jakie fryzury dla dziewczynek do szkoły są modne w tym sezonie?
Poniżej prezentujemy kilka pomysłów dla długowłosych dziewczynek, które dopełnią wizerunku pełnej klasy małej damy.
Łatwe do wykonania i efektowne upięcia włosów, których zazdrościć będą koleżanki!

EFEKTOWNA KOKARDA LUB KOCZEK
Gładko zebrane włosy na czubku głowy, uwieńczone kokardką lub koczkiem. Kokarda, wbrew pozorom, jest bardzo prosta do wykonania. Podczas okręcania gumką kucyka,  na ostatnim „okrążeniu”, nie przekładamy wszystkich włosów lecz zatrzymujemy się w około w połowie – w zależności jak duża ma być nasza kokarda. Włosy dzielimy na dwie części a przez środek przekładamy luźny fragment i podpinamy wsuwką.
diy dziewczynka kokarda z włosów

Dziewczynka asymetryczny koczek

FRYZURKI I WARIACJE Z GUMECZKAMI
Podstawą jest zebranie włosów na gładko na czubku głowy.

  1. Możemy zapleść cienkiego warkoczyka, który będzie osią uczesania, podzieloną na części i połączoną z luźnymi włosami, które delikatnie formujemy na boki. Każdy fragment spinamy ozdobną gumką.
  2. Fryzura przypominająca warkocz, efektowna i… zaskakująco prosta do wykonania.
  3. Najprostszą propozycją jest po prostu dzielenie kucyka różnokolorowymi gumkami.

Każda z tych fryzur będzie tym bardziej efektowna, im dłuższe włosy.

Elegancka fryzura dla dziewczynki z dlugich włosówFryzura jak warkocz dla dziewczynkiŁatwa fryzura dla dziwczynki z kucyka

SKRĘCANE UCZESANIA DLA DZIEWCZYNEK

  1. Najbardziej dziewczęce uczesanie – dwa kucyki po bokach głowy, tuż nad uszami. Jednak żeby nie była tu typowa nudna fryzura, została połączona z wydzielonymi fragmentami włosów, które zostały okręcone wokół własnej osi, a następnie dołączone do kucyka i spięte kolorową gumką.
  2. Drugie uczesanie rozpoczynamy zbierając włosy wysoko lewej stronie, rozdzielamy na dwie części, rolujemy i spinamy gumką. Wydzielamy kolejne 3 pasma włosów, także skręcamy i związujemy kolejną gumką. Postępujemy tak samo wydzielając kolejne pasma, przesuwając się do prawej strony pod ucho, spinając gumką i pozostawiać luźne kosmyki.

Dobra wiadomość jest taka, że fryzurki będą odpowiednie nie tylko dla długich włosów, ale też tych średnich.

Fryzura dla dziewczynki dwa kucyki inaczejFryzura ze skręcanych kosmyków włosów dla dziewczynkidziewczynka tweested ponytail

A MOŻE WARKOCZ?
Uczesania z warkoczami są nadal na topie. Fantastyczne uczesanie, bardzo pracochłonne i wymagające nieco cierpliwości.

Uczesanie dziewczęce warkocz wodadiy dziewczynka rozpuszczone i warkoczyki spiete w polowieFryzura dziewczęca z warkoczem elegancka

Udostępnij na:
(Odwiedzin 8 708, w tym dzisiaj 1)
15
3RelatedPost