Farbowanie włosów w ciąży

farbowanie wlosow w ciazy
[Głosów:1    Średnia:5/5]

nakladanie farby na wlosyCiąża to stan, w którym kobiety wyglądają pięknie, często się uśmiechają i nie mogą się doczekać momentu, w którym na świat przyjdzie ich maleństwo. Poza tym, zdają sobie sprawę z tego, że są niejednokrotnie w centrum uwagi, gdyż przyciągają wzrok, np. przechodniów, dlatego też o każdej porze chcą prezentować nienagannie.A, wiadomo, że o właściwym wizerunku przyszłej mamy decyduje nie tylko jej śliczna kreacja podkreślająca zaokrąglony brzuszek, ale i fryzura, a szczególnie jej fason i kolor. W związku z tym, że większość pań z powodu wielokrotnego już farbowania włosów, zapomniała o tym, jaką ma naturalną ich barwę, często zadaje sobie pytanie: Czy koloryzacja fryzury jest bezpieczna dla mojego dziecka?

WPŁYW AMONIAKU NA DZIECKO

Nie można jednoznacznie odpowiedź na to pytanie, gdyż nawet znani specjaliści nie mogą dojść do porozumienia w sprawie szkodliwości farbowania na prawidłowy rozwój płódu. Jedno jest pewne, amoniak zawarty w licznych specyfikach przeznaczonych do upiększania fryzury jest groźny. Z pewnością, nie należy go wdychać, więc paniom, które zdecydowały się jednak na zmianę koloru włosów, raczej zaleca się koloryzację w mieszkaniu niż w salonie fryzjerskim, w którym musiałyby wdychać liczne preparaty. Poza tym, nie muszą one wtedy czekać w długich kolejkach, co mogłoby być męczące dla nich i dziecka.

 

ZABIEGI W SALONIE FRYZJERSKIM W 3 TRYMESTRZE

Oczywiście, najlepiej unikać tego zabiegu mającego na celu poprawę naszego wyglądu w pierwszym trymestrze ciąży. Z tej owej przyczyny, że ma on niesamowite znaczenie dla prawidłowego rozwoju maluszka, więc nie warto ryzykować z jego zdrowiem, chociaż nie ma naukowych dowodów na to, że farbowanie mu zagraża.

modne kolory na wlosy u fryzjera

BEZPIECZNIEJSZA ALTERNATYWA DLA CIĘŻARNYCH

Poza tym, nie należy przesadzać z wielokrotnym koloryzowaniem uczesania, a najlepiej by było, gdyby kobiety w stanie błogosławionym wybierały farby bezamoniakowe. Paniom, które nie mogą znieść dużych odrostów, warto też zaproponować kolorowe pasemka czy balejaż, które są bardziej bezpieczne, gdyż skóra ma mniejszy kontakt ze specyfikiem koloryzującym.

Pewnego rodzaju alternatywą dla przyszłych mam jest zafarbowanie włosów na barwę, która jest najbardziej zbliżona do naturalnej. Możemy wtedy zrezygnować śmiało później z tego zabiegu, a i nie czujemy dyskomfortu z powodu odrastających włosów.

ZAPYTAJ LEKARZA

Natomiast, kobiety, które chcą ufarbować włosy, ale obawiają złych skutków koloryzacji, zawsze mogą udać się do ginekologa i zapytać, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu, gdyż każda przyszła mama przechodzi przez okres oczekiwania na maleństwo inaczej.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 218, w tym dzisiaj 1)
4
0RelatedPost