Jak często farbować włosy?

[Głosów:2    Średnia:3/5]

codzienny koczekFarbowanie włosów to zabieg, który ma na celu uzyskanie wymarzonego koloru fryzury i nadać jej odpowiedniego połysku. Jednak nie można przesadzać z koloryzacją uczesania, gdyż ma ona na szkodliwy wpływ na nasze włosy, które pod jej wpływem mogą stać łamliwe i bardzo cienkie.

Oczywiście, trzeba zrozumieć kobiety, które poddają się ciągłemu ich farbowaniu, bo chyba nie ma nic gorszego jak paradowanie po ulicy z kilku centymetrowymi odrostami. W związku z tym pojawia się pytanie: Jak często dokonywać koloryzacji włosów, by ich nie obciążać za bardzo?

RAZ NA KWARTAŁ?

Ogólnie, panuje opinia, że najodpowiedniejszy okres pomiędzy kolejnymi zabiegami zmiany koloru włosów to 3 miesiące. Ale tak naprawdę to każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, bo wszystko zależy od właściwości naszych włosów, specyfiku, którego używamy do farbowania czy też stopnia ich koloryzacji.

balejaz na dlugich wlosach

CO JAKI CZAS MOŻNA UŻYWAĆ FARBY DO WŁOSÓW?

Z pewnością, najbardziej trwała jest farba do włosów, ale też i najbardziej je niszczy. Dlatego warto postawić na sprawdzone marki, które gwarantują dobrą jakość, a nie oszczędzać na zdrowiu naszych włosów, testując na nich jakieś tanie, niewiadomego pochodzenia specyfiki. Poza tym, najlepiej jest farbować tylko odrosty, nie ma sensu nakładać na całą głowę preparatu, jeśli kolor naszej fryzury jest żywy, ponieważ jest to niepotrzebne nadwyrężanie włosów. Zabieg najlepiej stosować około 2-3 miesięcy, by nie straszyć naokoło zbyt dużymi odrostami.

PIANKA KOLORYZUJĄCA CZY SZAMPON BEZPIECZNIEJSZE DLA WŁOSÓW?

Natomiast, w przypadku stosowania szamponu koloryzującego, farbowanie włosów można powtarzać częściej, nawet co około 1,5 miesiąca, gdyż ten specyfik jest mniej szkodliwy, ale i mniej trwały. Włosy po pewnym czasie robią się matowe, a ich kolor traci blask, więc trzeba je odświeżyć, dokonując koloryzacji.

Można także skorzystać z pianki koloryzującej, której nie trzeba tak często stosować, a poza tym zapewnia trwałą barwę przez dłuższy czas i jest łatwa w stosowaniu.

proste rude wlosy sredniej dlugosci pielegnacja

CO TRZEBA WIEDZIEĆ ZANIM ROZPOCZNIEJSZ KOLORYZACJĘ?

Jeśli obawiamy się tego, że nasze włosy po farbowaniu będą suche,  kruszyć się i wypadać, to na początku warto się zdecydować tylko na kolorowe pasemka czy też balejaż, które mniej je nadwyrężają i zwykle ponawia się zabieg po 3 miesiącach.

Trzeba podkreślić to, że najbezpieczniej dla naszych włosów jest stosowanie farbowania w salonie fryzjerskim pod okiem fachowców, którzy dobiorą właściwy odcień i specyfik dla naszych włosów, więc ryzyko ich nadwyrężenia jest mniejsze. Ale, gdy decydujemy się na koloryzację w domu, koniecznie musi zapoznać się z ulotkami, a najlepiej poprosić kogoś o specjalistyczną poradę, zanim zaczniemy eksperymentować z włosami na własną rękę.

Bezwzględnie trzeba pamiętać o tym, że włosy po koloryzacji wymagają szczególnej pielęgnacji. W tym celu najlepiej używać dobrego szamponu i odżywki, a także nie przesadzać z lakierem do włosów. Zbyt częste stosowanie lokówki, suszarki czy prostownicy nie jest wskazane.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 1 155, w tym dzisiaj 1)
3
0RelatedPost