Jak dbać o włosy kręcone?

kosmetyki do wlosow krecownych po trwalej
[Głosów:0    Średnia:0/5]

pielegnacja wlosow kreconychNiezależnie od tego, na jaką metodę trwałej ondulacji ostatecznie się zdecydujemy, o nasze włosy będziemy musiały zadbać w osób profesjonalny. Ze względu na swoją specyfikę zabiegu, włosy będą miały skłonność do matowienia i przesuszania się, dlatego ważne jest jakich kosmetyków użyjemy, by zapewnić fryzurze zdrowy wygląd i piękny połysk.

Kręcony włosy, zarówno naturalnie jak i poprzez zabiegi fryzjerskie szybko ulegają matowieniu, w znacznej mierze ze względu na swoją budowę. Włos kręcony jest nierówny, zaś jego łuski często odchylają się, powodując rozwarstwienie struktury. Co więcej, kręcone włosy szybciej ulegają przesuszeniu, przez co trudniej jest je efektownie ułożyć i utrwalić całą fryzurę.

PROBLEMY WŁOSÓW KRĘCONYCH

Kręcone włosy nierzadko mają także różną długość, dlatego często puszą się. Nierzadko nawet codzienne ich czesanie może okazać się niemałym wyzwaniem. Co w takim razie należy robić, by zapewnić fryzurze sprężystość i trwałość oraz aby loczki prezentowały się efektownie w każdej sytuacji?

Przede wszystkim należy odpowiednio dobrać fryzurę do typu twarzy, kierując się oczywiście własnymi, indywidualnymi wyznacznikami. Regularnie należy też podcinać końcówki, dzięki czemu nasze włosy będą znacznie silniejsze i odporne na urazy, chociażby związane z czesaniem czy suszeniem na gorąco.

NAJLEPSZE SPOSOBY MYCIA WŁOSÓW KRĘCONYCH

Mycie kręconych włosów powinno być również delikatne (najlepiej zdjąć wtedy biżuterię z dłoni, by nie wyrwać lub nie uszkodzić struktury poszczególnych pasm). Najlepiej użyć do tego celu nie gorącej, ale letniej wody, która poprawi krążenie i nie przesuszy struktury włosa. Aby naturalnie wysuszyć włosy warto owinąć je ręcznikiem. Nie polecamy jednakże mocnego wycierania włosów, bowiem powoduje ono ich łamanie i rozwarstwianie.

Po umyciu kręconych włosów warto nałożyć na nie nieco odżywki lub maseczki, najlepiej nawilżającej lub regenerującej, która wniknie w strukturę włosa, odżywi go i odbuduje. Następnie należy starannie i ostrożnie przeczesać włosy grzebieniem lub szczotką o szeroko rozstawionych ząbkach. Warto także pamiętać, aby kręcone włosy rozczesywać tylko na mokro, w innym przypadku bowiem będą się plątały i łamały.

KOSMETYKI DO CODZIENNEJ STYLIZACJI LOKÓW

Z kolei do codziennego stylizowania fryzury warto użyć sprawdzonych i profesjonalnych kosmetyków, które zapewnią naszym pasmom ładny skręt i utrwalą uczesanie. Unikajmy jednakże produktów zawierających alkohol, który wysusza włosy. Co więcej, maski, odżywki i pianki do stylizacji powinno nakładać się na wilgotne włosy, dzięki czemu substancje aktywne lepiej wnikną w strukturę włosów, zapewniając im trwały połysk i zdrowy wygląd.

Dodajmy jeszcze, iż kręconych włosów, czy to naturalnie, czy za pomocą trwałej ondulacji nie powinno się często farbować i suszyć na gorąco, bowiem w ten sposób narażamy włosy na nadmierne przesuszenie, skutkujące zwiększoną łamliwością i szybkim rozdwajaniem się końcówek.

NAJLEPSZE KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI WŁOSÓW PO TRWAŁEJ

Na polskim rynku dostępnych jest obecnie całe mnóstwo rozmaitych kosmetyków do włosów. Jednakże, aby zagwarantować swoim włosom olśniewający wygląd i zdrowie, warto sięgać przede wszystkim po produkty sprawdzonych marek. W niniejszym artykule podpowiemy więc posiadaczkom kręconych włosów, jakich szamponów, odżywek i kosmetyków do codziennej stylizacji najlepiej używać.

  • SZAMPON – to podstawowy kosmetyk, dzięki któremu nasze włosy mogą nie tylko zyskać na objętości, ale również odbudować się i zregenerować, szczególnie po zabiegach takich jak farbowanie czy trwała ondulacja. Polecamy w szczególności szampony nieobciążające włosów i nawilżające skórę głowy. Większość z popularnych szamponów do włosów kręconych nie tylko ułatwia rozczesywanie niesfornych loczków, ale również zapewnia sprężystość i ładny, efektowny skręt fal. W sklepach znaleźć można również szereg szamponów prostujących naturalnie kręcone włosy.
  • ODŻYWKA do włosów kręconych powinna przede wszystkim dokładnie nawilżać i regenerować strukturę włosa. Po obciążających włosy zabiegach fryzjerskich oraz w sezonie jesienno-zimowym, kiedy włosy narażone sa na dodatkowe urazy, polecamy także używanie odżywek odbudowujących, które głęboko wnikają we włosy, poprawiając ich ogólną kondycję, wygładzając i nadając piękny połysk.
  • MASKA DO WŁOSÓW działa podobnie jak odzywka. Służy zarówno poprawieniu zdrowia włosów, jak również znacznie ułatwia rozczesywanie. Niektóre maski mogą być nakładane 2 razy w tygodniu, inne, odbudowujące i regenerujące powinno stosować się nie częściej niż raz w miesiącu, by nadmiernie nie obciążyć włosów i nie doprowadzić do ich przetłuszczania.
  • PIANKA DO STYLIZACJI włosów kręconych powinna nie tylko dokładnie utrwalać fryzurę, ale również nawilżać włosy. Nakłada się ją bezpośrednio po umyciu, na wilgotne jeszcze włosy. Warto wybierać takie produkty, które nadmiernie nie skleją poszczególnych pasm, ale zapewnią uczesaniu puszystość i trwałość nawet przez wiele godzin.
  • GUMA, LAKIER, ŻEL do stylizacji również powinny nadawać włosom objętości, nie sklejając ich nadmiernie. Gumę i żel warto rozprowadzać na lekko wilgotnych włosach, zaś lakierem najlepiej utrwalać wysuszoną fryzurę.
Udostępnij na:
(Odwiedzin 616, w tym dzisiaj 1)
4
0RelatedPost