Jak zrobić ładne sprężyste loki?

mega skrecone rude wlosy
[Głosów:1    Średnia:5/5]

jak dbac o wlosy po trwalejNiezmiennią popularnością cieszą się fryzury wykonywane na włosach kręconych, zarówno długich jak i krótkich. Loczki i fale doskonale pasują bowiem Paniom młodszym i nastolatkom oraz kobietom o poważnym typie urody. Aby samodzielnie wykonać sprężyste, efektowne loki. Kręcone włosy świetnie sprawdzają się zarówno na specjalne okazje, jak i na co dzień. Jednakże prawidłowe kręcenie naturalnie prostych włosów może okazać się nieco problematyczne. Przede wszystkim należy liczyć się z tym, iż decydując się na kręcenie poprzez trwałą ondulację lub lokówki czy prostownice, narażamy swoje włosy na matowienie i wysuszanie.

BURZA LOKÓW – NAJLEPSZE METODY

Jeśli planują więc Panie kręcić włosy stosunkowo często, polecamy wybór naturalnych, domowych metod, na przykład z użyciem tradycyjnych papilotów, miękkich wałków z gąbką lub cienkich wałków plastikowych. Celem wykonania delikatnych, romantycznych fal, warto również zastosować okrągłe szczotki modelujące, na które należy nakręcać wilgotne pasma.

Pragnąc jednakże zafundować sobie elegancką i seksowną fryzurę i efektownie zakręcić włosy na specjalną okazję, z powodzeniem można użyć tradycyjnej lokówki. Zależnie od oczekiwanego efektu, poszczególne pasma możemy nawinąć na nią ciasno lub delikatnie, tworząc drobne loczki lub tak zwanego baranka albo delikatne, lekkie i sprężyste fale.

LOKI Z PROSTOWNICY

Od czasu do czasu można również kręcić włosy na wąskiej prostownicy. Działa ona wtedy podobnie jak lokówka, należy jednakże bardzo starannie nawijać na niej pojedyncze kosmyki, aby cała fryzura wykonana była równomiernie i starannie.

NA GORĄCO W DYFUZORZE

Na gorąco możemy zakręcić także włosy na drewnianych wałkach lub specjalnym dyfuzorze. Ciekawy efekt powstanie szczególnie na włosach krótkich, które dzięki dyfuzorowi zyskają na objętości i puszystości. Zabieg taki można wykonać zarówno w salonie fryzjerskim jak i w domu. Wystarczy jedynie odpowiednia końcówka, którą zakłada się na zwykłą suszarkę do włosów.

KOSMETYKI REGENRUJĄCE I ODBUDOWUJĄCE STRUKTURĘ WŁOSÓW

Decydując się na kręcenie włosów na gorąco, warto przed zabiegiem nieco je odżywić. Polecamy szczególnie kosmetyki regenerujące i odbudowujące, bowiem lokówka i prostownica znacznie przesusza strukturę włosa, powodując jego podatność na uszkodzenia i zwiększoną łamliwość. Pojedyncze pasma kręćmy zaś po dokładnym wysuszeniu, aby wyeliminować ryzyko przyklejenia się włosa do gorącej płytki, a tym samym jego uszkodzenie. Fryzurę warto również utrwalić mocnym lakierem lub pianką, która zapewni olśniewający wygląd włosów w każdej sytuacji.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 728, w tym dzisiaj 1)
1
0RelatedPost