Naturalne rozjaśnianie włosów

rozjasnianie wlosow ciemnych
[Głosów:4    Średnia:4/5]

rozjasnianie wlosow blondRozjaśnianie to zabieg, który polega na usunięciu naturalnego pigmentu ze struktury włosów, jest on o wiele bardziej niebezpieczny niż farbowanie. Poza tym niewłaściwie przeprowadzony może prowadzić do katastrofalnych skutków  w postaci łamliwości włosów, które swym wyglądem mogą przypominać siano.Oczywiście, najłatwiej jest rozjaśnić jasne włosy, w przypadku ciemniejszych zabieg trwa o wiele dłużej. Warto przeprowadzić go w kilku etapach, gdyż wtedy nie działamy w silny sposób na budowę włosów i w mniejszym stopniu narażamy je na wyniszczenie. Poza tym, w przypadku ich odfarbowania bardzo szybko widoczne są odrosty, które ciężko ukryć, a niestety nadają naszej fryzurze nieestetycznego wyglądu.

NATURALNE SPOSBY NA JAŚNIEJSZY KOLOR – RUMIANEK

W związku z tym, że świetliste blond włosy od dawna było szczytem marzeń wielu kobiet, nasze babcie opracowały różne metody ich odfarbiania bez wykorzystywania chemicznych specyfików.

Najbardziej znanym naturalnym sposobem rozjaśniania włosów jest chyba mycie ich w rumianku. Jednak ten zabieg nie jest pożądany w przypadku kobiet posiadających włosy w kolorze ciemny blond, gdyż mogą one przybrać rudy odcień.

CYTRYNA I WODA UTLENIONA

Wskazane jest także rozjaśnianie mokrych włosów na słońcu, wcześniej natartych sokiem z cytryny. Warto wspomnieć o tym, że ta czynność przynosi niewielkie efekty, a przy tym jest szkodliwa, mianowicie grozi nam wysuszeniem włosów, co z pewnością doprowadzi do ich kruszenia się.

Poza tym, niektóre bacie zalecają polewanie włosów 3-procentową wodą utlenioną. Owszem, na  początku fryzura wygląda rewelacyjnie, ale z czasem włosy się łamią i są bardzo osłabione, co może prowadzić do frustracji,  wtedy najlepiej je ściąć.

rozjasnianie wlosow na bardzo jasny blond

PROFJONALNIE W ZAKŁADZIE FRYZJERSKIM

Dla osób, które nie są przekonane do tradycyjnych sposobów rozjaśniania włosów, alternatywą jest dokonanie zabiegu pod okiem specjalisty. Na pewno, fryzjer dobierze odpowiedni roztwór utleniający uczesanie, a także dostosuje czas jego trwania do oczekiwanego efektu. Nie grozi nam degradacja fryzury, jedynie poważny uszczerbek w portfelu, ale z drugiej strony nie warto oszczędzać na pięknym i zdrowym wyglądzie naszych włosów.

Można także za pomocą wielu preparatów przeprowadzić rozjaśnianie włosów w domu, ale jest to ryzykowne działanie, które może się, np. zakończyć np. rudym odcieniem w miejscu spodziewanego blondu czy platyny.

ALBO JAŚNIEJSZE WŁOSY, ALBO LOCZKI

Trzeba także pamiętać o tym, że ten zabieg wyklucza trwałą ondulację, która wysusza włosy. Ważną rolę ogrywa także odpowiednia ich pielęgnacja w postaci kosmetyków odżywiających i wzmacniających włosy.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 3 411, w tym dzisiaj 1)
3
0RelatedPost