Kursy strzyżenia psów

psi fryzjer
[Głosów:0    Średnia:0/5]

psi fryzjerW poprzednich artykułach niniejszej witryny omówiliśmy już szczegółowo różnego rodzaju kursy i szkolenia fryzjerskie, zarówno przeznaczone dla osób początkujących jak i zaawansowanych i profesjonalnych fryzjerów. Jak się jednak okazuje, obecnie znaczną popularnością cieszą się także szkolenia i warsztaty z „psiego fryzjerstwa”, czyli tak zwane kursy groomingu.

ZAWÓD – FRYZJER ZWIERZĄT

Profesjonalne strzyżenie psów wymaga zarówno wiele wprawy, umiejętności jak i doświadczenia, podobnie zresztą jak każdy typ fryzjerstwa. Co więcej, decydując się na pracę w charakterze groomera należy też posiadać pewne umiejętności, gwarantujące dobrą współpracę z czworonogami, które przecież nie zawsze chętnie poddają się różnego rodzaju zabiegom upiększającym i pielęgnacyjnym. Można zatem stwierdzić, iż ten rodzaj fryzjerstwa jest o wiele bardziej wymagający, niż na przykład stosunkowo łatwe fryzjerstwo męskie, jednakże ukończenie szkolenia z pozytywnym wynikiem egzaminu teoretycznego i praktycznego pozwoli nam nie tylko poszerzyć wiedzę, ale również zdobyć doświadczenie, niezbędne w pracy groomera.

OFERTA SZKOLENIOWA Z ZAKRESU GROOMERSTWA

Aby zatem zostać groomerem warto skorzystać z bogatej i szerokiej oferty różnego rodzaju szkoleń i kursów. Niektóre z nich trwają kilka dni, inne zaś nawet do kilku miesięcy, zależnie oczywiście od zakresu realizowanego programu nauczania. Przeważnie zajęcia odbywają się w niewielkich, kilkuosobowych grupach, co dotyczy zarówno lekcji teorii jak i praktycznych zajęć w salonach strzyżenia psów. Warto w tym miejscu dodać również, iż ze względu na znaczną popularność, szkolenia takie zazwyczaj nie są darmowe. Ich koszt uzależniony będzie jednakże od czasu trwania, specyfiki i tematyki omawianych zagadnień. Średnio za kurs kończący się otrzymaniem specjalistycznego certyfikatu lub dyplomu przyjdzie nam zapłacić około 1500-2000 złotych.

DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI ZDOBYTE NA SZKOLENIACH GROOMERSKICH

Mimo, iż cena ta może wydawać się nieco wygórowana, zdobyte podczas szkoleń umiejętności i doświadczenie zagwarantują nam sukces w przyszłej pracy w charakterze groomera. Co więcej, podczas wielu kursów przeprowadzane są także zajęcia z zarządzania, przedsiębiorczości oraz podstaw otwierania i prowadzenia własnej firmy, dzięki czemu po zakończeniu szkolenia kursanci będą doskonale przygotowani do założenia własnej, zapewne bardzo dochodowej działalności gospodarczej.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 134, w tym dzisiaj 1)
1
0