Warkocz-kłos dla krótkich, średnich i długich włosów – letnie stylizacje

letnie fryzury z warkoczem
[Głosów:1    Średnia:5/5]

warkocz klos prosty w nieladzieW wakacje każda z kobiet może pozwolić sobie na odrobinę fantazji i szaleństwa, tworząc na swojej głowie modne warkocze. To uczesania nie tylko na topie, ale także bardzo wygodne. Letnie warkocze idealnie sprawdzą się na plaży, natomiast elegancki warkocz francuski można zapleść na wyjątkową okazję. Pamiętaj, że takie uczesanie warto dodatkowo ozdobić ciekawymi ozdobami: spinkami, wsuwkami lub opaską.

Warkocze można zaplatać nie tylko z długich, ale także z krótkich i średnich włosów. Panie noszące na co dzień włosy do ramion na pewno mogą postawić na urocze plażowe sploty. Aby stworzyć taką fryzurę wcale nie potrzeba wiele pracy. Wystarczy podzielić włosy na kilka pasm, a następnie tuż przy czole zrobić z nich nieduże warkoczyki. Jeśli zależy nam na tym, aby wyglądać efektownie, wówczas można pozostałe pasma włosów zakręcić lokówką.

FRYZURY LETNIE Z WARKOCZEM-KŁOSEM

Z włosów długich można z kolei zapleść przepięknego kłosa. Fryzura w postaci warkocza kłosa wydaje się być dość skomplikowana w tworzeniu, ale w rzeczywistości wcale nie jest trudna do wykonania. Najpierw włosy należy podzielić na cztery części. Pasma znajdujące się po zewnętrznej stronie głowy powinny być nieco cieńsze od tych, które będą w środku. Wówczas nasz warkocz będzie bardziej fantazyjny.

diy warkocz klos krok po kroku

WARKOCZ KŁOS KROK PO KROKU

  1. Trzy pierwsze pasma z lewej strony należy zacząć zaplatać jak klasyczny warkocz (ostatnie pasmo pozostawiamy początkowo luzem).
  2. Do pasma, które będziemy mieć w prawej ręce stopniowo dodajemy luźne pasmo. W ten sposób do samego końca pleciemy warkocz kłos, który następnie związujemy gumką.
  3. Pamiętajmy, aby pasma dość mocno ściskać ze sobą, gdyż wówczas fryzura będzie prezentowała się jeszcze bardziej efektownie.

warkocz kłos letnia fryzura

NA JAKICH WŁOSACH NAJLEPIEJ WYGLĄDAJĄ KŁOSY?

Warkocz typu kłos najlepiej wygląda na włosach długich. Kobiety o krótkich fryzurach mogą natomiast zdecydować się na zaplatanie pojedynczych warkoczyków, które świetnie będą komponować się z rozpuszczonymi włosami. Takie uczesanie również idealnie sprawdzi się letnią porą, kiedy zależy nam przede wszystkim na wygodzie.

Jeśli nie mamy długich włosów, ale mimo to marzymy o tym, aby cieszyć się pięknym warkoczem opadającym luźno na ramiona, możemy sięgnąć po treskę. Przy jej pomocy można stworzyć naprawdę wiele ciekawych plecionek, dzięki którym z całą pewnością każda kobieta będzie czuć się modnie, atrakcyjnie oraz pewnie siebie nie tylko na plaży.

Udostępnij na:
(Odwiedzin 419, w tym dzisiaj 1)
1
0